Spravodajstvo

Kraje žiadajú ministerstvo o dofinancovanie príspevkov na rekreáciu

Krajským samosprávam chýba dovedna 3,722 milióna eur na dofinancovanie príspevkov na rekreáciu, a tak Združenie samosprávnych krajov SK8 požiadalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR o dofinancovanie týchto oprávnených výdavkov.

Odborníci zrekonštruovali tváre troch kňazov umučených pred 400 rokmi

Tváre troch košických svätých mučeníkov, ktorých zabili v roku 1619, nadobudli pomocou vedeckých metód reálnu podobu. Rekonštrukcia vznikla antropologickým skúmaním a digitalizáciou pozostatkov umučených kňazov. Na projekte sa podieľal medzinárodný forenzný tím, ktorý výsledky v utorok prezentoval na pôde košickej Teologickej fakulty Katolíckej univerzity.

Podviedol starenku, prišla o 10-tisíc eur. Polícia vyzýva k opatrnosti

Polícia opakovane zaznamenáva trestnú činnosť páchanú na senioroch. Osoby vyššieho veku sa pre svoju dôverčivosť a dobrosrdečnosť stávajú najčastejšie obeťami podvodov a krádeží. Podvodníci sa najčastejšie skrývajú v osobách, ktoré sa na seniorov obracajú s naliehavou prosbou o finančnú pomoc. Oslovujú ich telefonicky, priamo na ulici alebo v ich príbytku.

Mesto prenajme na pár hodín školské ihrisko talentovaným futbalistom

Pokiaľ nebude hotové tréningové ihrisko s umelou trávou, budú futbalové mládežnícke družstvá trénovať na ihrisku Pri Mlyne, ktoré spravuje Základná škola na Hrnčiarskej ulici v Humennom.

Nexis potvrdil problémy Podarí sa firme Nexis Fibers, a. s., dodržať reštrukturalizačný plán a načas splatiť svoje záväzky?

Od schválenia reštrukturalizačného plánu firmy Nexis Fibers, ktorý schválili veritelia a následne ho definitívne potvrdil aj Okresný súd v Prešove, ubehnú v máji 2019 už dva roky. To, či sa firme podarí splniť svoje záväzky, sledujú pozorne nielen veritelia, ktorým firma dlhuje milióny eur, ale aj zamestnanci, ktorí pracujú v spomínanej spoločnosti. V Nexise malo dôjsť na začiatku tohto roka k poklesu objednávok a k následnému zníženiu výroby. Aj preto mali podľa odborára z Nexisu pracovníci v marci čerpať „nútené“ dovolenky. Firma potvrdila, že došlo aj k prepúšťaniu časti zamestnancov.

Zdravie: Podujatie Deň čistých rúk upozornilo na dôležitosť správnej hygieny

Podujatie Deň čistých rúk upozornilo na dôležitosť správnej hygieny v zdravotníckych zariadeniach a nemocniciach. Jeho druhý ročník sa konal na Slovensku v dňoch 2. a 3. mája. Cieľom bolo naučiť návštevníkov takýchto zariadení to, ako si dezinfekciu účinne aplikovať, a tak zabrániť prenosu infekcií.

Mestské Technické služby sú už pripravené na práce spojené s kosbou a údržbou zelene

Aj v tomto roku sa musia zamestnanci Technických služieb mesta Humenné (TS) v rámci pravidelnej činnosti postarať o mestskú zeleň na celkovej ploche 76 ha. V minulom roku tieto práce vykonávalo 14 zamestnancov spolu s koscami, ktorí boli zamestnaní na dohodu o vykonaní práce. Vlastných koscov bude aj v roku 2019 šesť, prostredníctvom projektu úradu práce pribudne ďalších päť.

Humenné: Súd oslobodil talianskeho podnikateľa spod obžaloby prokurátora

Senát Okresného súdu v Humennom oslobodil v utorok talianskeho podnikateľa Diega R. spod obžaloby prokurátora, ktorá sa týkala obzvlášť závažného zločinu sprenevery a prečinu zavinenia úpadku, pretože skutky nie sú trestnými činmi. Rozsudok nie je právoplatný, prokurátor avizoval odvolanie.

Na Slovensku trpia problémami s krvným tlakom asi dva milióny ľudí

Na Slovensku trpia problémami s vysokým krvným tlakom – tzv. hypertenziou približne dva milióny ľudí. Takmer polovica z nich o svojom ochorení nevie.

Zaútočil na predstaviteľa obce

Päťdesiatdvaročný muž prišiel v podnapitom stave na obecný úrad v obci Dlhé nad Cirochou, kde si pýtal peniaze. Keď pochopil, že žiadne peniaze nedostane, rozčúlil sa, začal kričať a vyhrážať sa smrťou i spôsobením škody na majetku.

Stránky

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné