Spravodajstvo

Humenné: Pri využití schátraného športoviska zvíťazil kompromis

Viacerí obyvatelia z Ulice osloboditeľov v Humennom chcú, aby sa schátrané volejbalové ihriská zmenili na parkovisko. Ďalší by uvítali, aby sa hracia plocha naďalej využívala ako športovisko. Napokon zvíťazil kompromis.

Storočný oslávenec absolvoval Zemplín Veterán Rallye

Športiaky, limuzíny, kabriolety aj motocykle sa vydali na cesty dolného Zemplína z Michaloviec do Trebišova. Medzi nimi aj jubilant, storočný Ford T.

Múzeum opäť poteší milovníkov insitného umenia

Vihorlatské múzeum v Humennom pozýva milovníkov insitného umenia na prehliadku Expozície ľudovej architektúry a bývania - skanzenu Vihorlatského múzea v Humennom, kde sa od 15. do 20. júla 2018 koná prezentácia tvorby európskych insitných umelcov INSITA 2018.

Pochybné subjekty zneužívajú tieseň ľudí. Ich aktivity zaznamenali aj v Humennom

Centrum právnej pomoci (CPP) opäť zaznamenáva pokútne praktiky, keď tieseň ľudí snažiacich sa o osobný bankrot zneužívajú rôzne spoločnosti či jednotlivci. Centrum v tejto súvislosti pripomína, že stovky eur platia ľudia týmto pochybným subjektom zbytočne.

Nelegálne prevádzkovanie hazardných hier sa nevypláca

Finančná správa zasahovala na celom Slovensku proti nelegálnemu hazardu. Počas kontrolnej akcie skontrolovala približne 100 prevádzok. Výsledkom je 75 zapečatených herných prístrojov priamo v prevádzkach, 5 rôznych typov kvízomatov zaistených na expertízu a zhabané účtovné doklady v 14-tich obchodných spoločnostiach.

Polícia znížila pokuty za niektoré priestupky. Sankcie za prekročenie rýchlosti sa ale nemenia

 Polícia po dôkladnej analýze, vyhodnotení a posúdení priestupkov menej závažného charakteru pristúpila k zníženiu niektorých pokút. Polícia verí, že takýto ústretový krok nebude mať vplyv na bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke.

Mesto zrekonštruovalo skatepark pri športovej hale

V lete je viac nehôd spôsobených alkoholom

Uvoľnená letná a dovolenková atmosféra, príjemné počasie a množstvo akcií vytvárajú viac príležitostí na zvýšenú konzumáciu alkoholu, čo sa podpisuje aj pod policajnými štatistikami

Obyvatelia Sniny by privítali, keby sa nevyužívaná modrá budova sfunkčnila

Obyvatelia Sniny by privítali, ak by sa nevyužívaná modrá budova, ktorá vyrástla pred mnohými rokmi na Hviezdoslavovej ulici, sfunkčnila. Ako TASR informoval mestský právnik Ján Paľovčík, budova mala slúžiť ako nebytové priestory pre poskytovanie drobných služieb obyvateľstvu. Dokončená však nebola.

V okrese Medzilaborce by malo vzniknúť 377 pracovných miest

Stránky

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné