Spravodajstvo

Miloš Meričko bude novým primátorom Humenného

Kandidát širokej koalície na post primátora Miloš Meričko bude novým primátorom mesta Humenné. Úradujúcu primátorku Janu Vaľovú porazil s vysokým náskokom. Široká koalícia podporujúca Merička získala aj väčšinu poslancov v mestskom zastupiteľstve.

Zavŕšenie múzejného projektu na podporu amatérskych fotografov

Výstava Fotografické horizonty je zavŕšením rovnomenného projektu Vihorlatského múzea v Humennom zameraného na podporu rozvoja amatérskeho fotografovania.

Komora učiteľov podala na Generálnu prokuratúru SR podnet na mesto Humenné

Slovenská komora učiteľov (SKU) podala v pondelok na Generálnu prokuratúru (GP) SR podnet na mesto Humenné, ktoré je zriaďovateľom základnej umeleckej školy, materských, ale aj základných škôl.

Na trase valašskej kultúry s médiami... Zachovajme si svoje slovenské dedičstvo

Vďaka projektu financovaného z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom projektu INTERREG Poľsko - Slovensko, ktorého súčasťou je aj Detská organizácia FÉNIX Snina, sa v septembri uskutočnila trojdňová študijná návšteva pre zástupcov médií, s pohľadom na kultúrne a prírodné dedičstvo. Takéto prezentácie našej slovenskej ľudovej kultúry sú v dnešnej dobe veľmi prínosné, hlavne z dôvodu, aby sme o svoje nádherné tradičné slovenské dedičstvo našich predkov neprišli.

Polícia pátra po dvoch dievčatách, ktoré ušli z reedukačného centra v Medzilaborciach

Snina: Správa Národného parku Poloniny realizuje ďalší cezhraničný projekt

Správa Národného parku Poloniny, ktorá má vo svojej pôsobnosti najvýchodnejšie slovenské chránené územie rozprestierajúce sa v slovensko-poľsko-ukrajinskom trojhraničí, pokračuje v spolupráci s poľským Bieščadským národným parkom.

Elektrické vedenie ohrozuje dravcov. Ochranári zverejnili mapu ekologizovaných úsekov

Ochrana dravcov na Slovensku zverejnila mapu ekologizovaných úsekov elektrických vedení tak, aby si ich mohla pozrieť i verejnosť. Pri príležitosti Európskych dní vtáctva jej pracovníci preskúmali 7000 kilometrov nadzemných elektrických vedení a identifikovali úseky s najvyšším rizikom nárazu vtákov.

Snina: Návštevníci kaštieľa si pozreli film V osídlach veľmocí

Návštevníci sninského kaštieľa si mohli pozrieť film V osídlach veľmocí, ktorý vznikol pri príležitosti 100. výročia založenia Československej republiky. Snímka približuje zápas podkarpatských Rusínov o miesto v rodine európskych národov.

Trebišov: Aktuálny počet ochorení na osýpky v okrese stúpol na 33

V okrese Trebišov sa opäť zvýšil počet ochorení na osýpky, aktuálne má Úrad verejného zdravotníctva hlásených 33 prípadov.

Na Kolonickom sedle hosťovali nadšenci astronómie, cyklistiky aj šachu

Leto 2018 na Astronomickom observatóriu na Kolonickom sedle bolo v znamení symbiózy podujatí rôzneho druhu.

Stránky

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné