Spravodajstvo

Poslanci premárnili šancu získať 6 miliónov na rekonštrukciu mestských potrubí

Humenskí poslanci na poslednom rokovaní mestského zastupiteľstva neschválili zámer mesta na prenájom energetických zariadení mesta Humenné, ktorý počítal aj s možnosťou získať 6 miliónov eur z eurofondov na rekonštrukciu a modernizáciu mestských tepelných rozvodov. Tento bod stiahli z rokovania.

EKO DNI 2019 vo Vihorlatskom múzeu v Humennom

Svetový deň životného prostredia 5. jún sme si vo Vihorlatskom múzeu pripomenuli so žiakmi základných škôl z Humenného a  blízkeho okolia v rámci výchovno-vzdelávacieho cyklu EKO DNI 2019.

Snina: Destinačná značka Poloniny je prísľubom rozvoja cestovného ruchu

Novú destinačnú značku Poloniny uviedli v piatok do života na stretnutí venovanom cestovnému ruchu v priestoroch Sninského kaštieľa. Ako sa zhodli prítomní zástupcovia regionálnych organizácií turistického sektora, je prísľubom k jeho naštartovaniu.

Hospodi pomiluj - prehliadka speváckych zborov východného obradu

Krajskí poslanci sa zaoberali racionalizáciou siete škôl

V Humennom sa podľa vedúceho odboru školstva PSK Jána Furmana pôvodne uvažovalo o zlúčení odborov hotelovej a obchodnej akadémie. Návrh ráta s vytvorením dvoch samostatných škôl pôsobiacich v budove súčasnej Obchodnej akadémie na Komenského ulici.

Letná turistická sezóna v kraji bude v znamení legendárnych hrdinov

V Humennom čaká návštevníkov legendárny Švejk v areáli zámku a skanzenu, nálepku možno získať aj na hrade Brekov.

Humenné: Pre diviaky v meste nie je podľa odborníka dôvod na paniku

Medzi obyvateľmi Humenného sa v uplynulých dňoch prostredníctvom sociálnej siete šírilo video zachytávajúce dvojicu diviakov prechádzajúcu sa po námestí pred kultúrnym domom.

M.A.R.S. unikátne zariadenie na Astronomickom observatóriu na Kolonickom sedle

Deviaty jún 2019 sa zapíše do histórie Astronomického observatória na Kolonickom sedle ako deň uvedenia do prevádzky unikátneho zariadenia M.A.R.S. – Mobilná Astronomická Rotačná Stanica, ktorá bude slúžiť verejnosti na pozorovanie nočnej oblohy.

Humenné: Rekonštrukcia komunikácií je ukončená, v meste sú nové cyklochodníky

V Humennom pribudli po rekonštrukcii komunikácií tri nové cyklochodníky. Jeden je súčasťou rekonštruovaného chodníka s dĺžkou 1125 metrov na Mierovej ulici, dva lemujú cestu na Ulici SNP.

Výtvarné spektrum 2019 – Prešovský kraj vo Vihorlatskom múzeu v Humennom

Do 30. júna 2019 potrvá vo výstavných priestoroch Vihorlatského múzea v Humennom súborná výstava súťažných prác účastníkov 56. ročníka krajského kola celoslovenskej postupovej súťaže Výtvarné spektrum 2019.

Stránky

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné