Spravodajstvo

Všeobecní lekári vítajú, že v ambulanciách budú môcť pracovať praktické sestry

Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva (SSVPL) uvítala schválenie nepriamej novely zákona, podľa ktorej v ambulanciách všeobecných lekárov pre dospelých chýbajúce zdravotné sestry môžu nahradiť zdravotnícki asistenti, ktorí sú po novom premenovaní na praktické sestry.

Deň remesiel v skanzene

Vihorlatské múzeum v Humennom pozýva žiakov všetkých typov škôl dňa 3. októbra 2018  v čase od 9.00 do 14.00 hodiny do areálu Expozície ľudovej architektúry a bývania (skanzenu) Vihorlatského múzea v Humennom na celodenné zážitkové podujatie pod názvom Deň remesiel v skanzene.

Kalinov bol v roku 1944 oslobodený ako prvý, pripomínajú to oslavy v obci

V Kalinove v okrese Medzilaborce sa v sobotu konali oslavy 74. výročia oslobodenia obce. V rámci programu mohli návštevníci vidieť aj ukážky súčasnej vojenskej techniky Ozbrojených síl (OS) SR.

Inovácie profesijných kompetencií učiteľov vo Vihorlatskom múzeu v Humennom

Vihorlatské múzeum v Humennom pripravilo v rámci metodicko-vzdelávacej činnosti múzea pokračovanie metodických seminárov zameraných na podporu a inováciu profesijných kompetencií učiteľov v podpore čítania, aktívneho vnímania, interpretácie a tvorivého spracovania literatúry do umeleckého prednesu.

Rodáčka z Humenného je trojmiliónta majiteľka občianskeho preukazu s čipom

Trenčanka Jana Košecová je trojmilióntou majiteľkou elektronického občianskeho preukazu s čipom. Rodáčka z Humenného si ho vo štvrtok prevzala na oddelení dokladov Policajného zboru v Trenčíne.

Spájame sa pre Humenné, tvrdia kandidáti širokej koalície

„V Humennom dozrel čas na zmenu. Je to cítiť aj pri našich stretnutiach s ľuďmi, ktorí nám jasne dávajú najavo nespokojnosť so smerovaním mesta,“ uviedol kandidát na primátora Miloš Meričko.

Aj Humenčania si pripomenuli významného učiteľa a hudobníka, ktorý natrvalo zmenil život východniarov

Dvojdňové spomienkové podujatie Pocta Alexandrovi Ljubimovovi bolo venované 120. výročiu narodenia významného ruského pedagóga, hudobníka a osvetového pracovníka, ktorý od roku 1925 pôsobil v regióne horného Zemplína a rozhodujúcou mierou sa zaslúžil o rozvoj školstva a umeleckej činnosti  na východnom Slovensku.

Humenčania, pomáhajme si!

Dominika z Humenného urobí ďalší dôležitý krok

Pri Humennom opravili železničné priecestie

Výluka v úseku Udavské – Humenné a Kamenica nad Cirochou trvala dva dni.

Na poskytnutie prvej pomoci netreba certifikát, chce to len cvik

Naučiť sa poskytovať prvú pomoc a v prípade núdze vedieť zachrániť ľudský život môže každý bez rozdielu veku, vzdelania či pohlavia. Upozorňuje na to Slovenský Červený kríž (SČK) pri príležitosti Svetového dňa prvej pomoci. Ten pripadol na druhú septembrovú sobotu 8. septembra.

Stránky

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné