Spravodajstvo

Skončí Nexis v konkurze, lebo presúva svoju výrobu do Lotyšska?

Veritelia, ktorým spoločnosť Nexis Fibers, a. s., dlhuje milióny eur, sa obávajú, že značnú časť svojich peňazí už nikdy neuvidia. Podľa nich viaceré indície naznačujú, že firma Nexis môže skončiť v konkurze. Spoločnosť Chemes, a. s., Humenné znepokojuje aj fakt, že Nexis posilňuje svoje aktivity a výrobu vo svojej sesterskej fabrike v Lotyšsku. Chemes sa obáva, aby v priemyselnom parku v Humennom nedošlo k zániku stoviek pracovných miest a k presunutiu výroby Nexisu do Lotyšska.

Snina: Malý kaštieľ zrekonštruujú

Mesto Snina zrekonštruuje takzvaný malý kaštieľ. Stane sa tak vďaka programu cezhraničnej spolupráce ENI HU-SK-RO-UA 2014 - 2020.

Humenskí policajti riešili aj tri dievčatá vo Fontáne lásky

Mestská polícia (MsP) v Humennom musí často riešiť aj rôzne kuriózne prípady. Potvrdzuje to aj správa o činnosti mestskej polície za mesiac september, ktorú zverejnilo mesto na svojej webovej stránke.

Okná na kostolíku pri Domaši zrekonštruovali aj s podporou od cyklistov

Z lode Bohemia malo možnosť túto stavbu vidieť približne 21-tisíc turistov.

Michalovce: Návštevníkom múzea sa prihovárajú „hovoriace“ hlavy

Hovoriace hlavy ako sprievodcovia expozíciami sú jedným z interaktívnych prvkov, ktoré čakajú na návštevníkov novootváraného Zemplínskeho múzea v Michalovciach (ZMM).

Astronomické observatórium na Kolonickom sedle zažívalo počas leta boom návštevníkov aj pozorovateľov

Hlavnou úlohou Vihorlatskej hvezdárne v Humennom je vedecká a edukačná činnosť, ktorú vykonáva počas celého roka. Tohtoročné leto 2019 bolo špecifické nielen tým, že sa uskutočnilo množstvo akcií a pozorovaní, ktoré zaplnili kalendár na celé tri letné mesiace, ale objavil sa tu nový fenomén - astroturistika .

 

V Tatrách vybehali vyše 40 tisíc porcií jedla pre chudobné deti vo svete

V sobotu vo Vysokých Tatrách 160 bežcov vybehalo viac ako 40 tisíc porcií jedla pre deti žijúce v extrémnej chudobe na historicky prvom charitatívnom behu medzinárodného projektu Mary's Meals na Slovensku.

NÁZOR: NESLUŠNÝ MIROSLAV

Ozvalo sa mi dnes pár mojich kolegov, či som čítal, čo píšu v plátku s názvom Podvihorlatské noviny. Zároveň, či sa budem brániť a reagovať na ľudí, čo niečo nevedia stráviť. Som v komunálnej politike pár mesiacov a prestal som reagovať na týždenné nezmyselné a klamlivé útoky neúspešného kandidáta na primátora Miroslava Porochnavého, ktorý sa do dnešného dňa nezmieril s fatálnou prehrou a na sociálnej sieti sa označuje vždy ako „Nový primátor Miroslav Porochnavý“. Môj kolega využíva obľúbenú vetu: „Pacientov veľa, psychiatrov málo.“ Popravde, tým, čo napísali, ma pobavili a snáď aj väčšinu kriticky uvažujúcich Humenčanov.
 

Oheň na Sninský kameň či Vihorlat nepatrí, upozorňujú ochranári

Ochranári zo Správy Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Vihorlat upozorňujú na neustále porušovanie zákazu zakladania ohňa v chránených územiach s vyšším stupňom ochrany. Ako o tom informovala pracovníčka správy Zuzana Argalášová, turisti zákaz porušujú aj priamo na vrchole prírodnej pamiatky Sninský kameň.

Humenné: Oživili zabudnuté nárečové slová

Siedme pokračovanie zbierky spomienok "Starohumenčanov" na minulosť Humenného, ktoré koncom septembra uviedli do života, pozostáva z dvoch publikácií.

Stránky

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné