Spravodajstvo

Humenčania, ďakujeme

Humenné: Mesto si od rekonštrukcie MŠ sľubuje 70-percentnú úsporu energií

Mesto Humenné plánuje na jar začať s jednou z najväčších rekonštrukcií materských škôl (MŠ). Ako pre TASR uviedol vedúci odboru koncepcie a rozvoja mesta mestského úradu Miroslav Turčan, investičná akcia, na ktorú samospráva získala dotáciu vo výške takmer 950 000 eur, by mala znížiť energetické náklady na prevádzku MŠ na Partizánskej ulici o 70 percent.

Farebné pocity a zážitky ženy-matky-maliarky vo Vihorlatskom múzeu v Humennom

Do Humenného sa akademická maliarka Oľga Buhajová prostredníctvom projektu Vihorlatského múzea v Humennom Návraty rodákov vracia po tretíkrát (1987, 2013, 2020).

Cirkvi: ACN Slovensko pripravilo na pôstne obdobie projekt Pôstny kalendár

 

Volebná účasť v Prešovskom kraji dosiahla 63 percent

Volebná účasť v sobotňajších (29. 2.) parlamentných voľbách bola v Prešovskom kraji na úrovni 63 percent, aj v tejto časti Slovenska zvíťazilo hnutie OĽaNO, a to so ziskom 25,63 percenta. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR po sčítaní hlasov zo všetkých volebných okrskov.

Nové stroje za 576-tisíc eur pomôžu s opravami ciest v kraji

Prešovský samosprávny kraj pokračuje v obnovovaní techniky pre Správu a údržbu ciest. Tentoraz zakúpil techniku pre asfaltérsku čatu.

Snina: Mesto rozdá na dotáciách 150 000 eur, žiadateľov uspokojí len čiastočne

Mesto Snina v roku 2020 prispeje na činnosť miestnych záujmových organizácií sumou 150 000 eur. Ak by chcelo uspokojiť všetkých záujemcov sumou, o ktorú si žiadali, dotácie by predstavovali sumu viac ako 382 000 eur. Vyplýva to z materiálov, ktoré sninskí mestskí poslanci schválili na svojom štvrtkovom zasadnutí.

Cestovný ruch na hornom Zemplíne: Počet prenocovaní medziročne vzrástol

Počet prenocovaní na hornom Zemplíne medziročne vzrástol takmer o 30 percent, na území pribudli aj ubytovacie zariadenia. Vyplýva to z údajov Štatistického úradu Slovenskej republiky (ŠÚ SR).

Počas geologického prieskumu odkaliska Poša budú skúmať i vodu zo studní

Súčasťou geologického prieskumu, ktorý v oblasti odkaliska Poša, Kyjovského potoka a Ondavy začal realizovať Štátny geologický ústav Dionýza Štúra (ŠGÚDŠ), bude aj odber vzoriek vody z domových studní obyvateľov v skúmanej oblasti. Pre TASR to v utorok potvrdila riaditeľka pre geológiu ŠGÚDŠ Alena Klukanová.

Dospelý zubor zožerie za deň do 45 kilogramov tráv a tiež kôru a konáre stromov

Denná dávka čerstvej potravy, ktorú skonzumuje dospelý zubor hrivnatý, predstavuje priemerne 30 až 45 kilogramov tráv a jeden až tri kilogramy kôry a vetiev s lístím. Nikdy však nebol pozorovaný ohryz brezy a jelše. Informuje o tom Správa Národného parku Poloniny na svojej internetovej stránke v správe o zimnom monitoringu zubra na území Polonín.

Stránky

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné