Spravodajstvo

Slováci počas Európskych dní vtáctva zaznamenali takmer 30-tisíc operencov

Počas medzinárodného podujatia Európske dni vtáctva sa v Európe, ale aj v strednej Ázii uskutočnilo 970 podujatí. Zúčastnilo sa nich takmer 27.000 nadšencov, ktorí spolu zaznamenali viac ako 5,2 milióna migrujúcich operencov.

PSK odprezentoval projekt Svätomariánska púť „Svetlo z východu“ v Španielsku

Náhodný okoloidúci vás môže oklamať vymysleným príbehom

Polícia upozorňuje nazvýšenú ostražitosť, obozretnosť a opatrnosť všetkých občanov najmä voči osobám, ktoré nepoznajú, nakoľko môže ísť o osoby, ktoré ich náhodne oslovia na ulici a s pomocou rôznych legiend a silných emotívnych príbehov sa snažia obohatiť vo svoj prospech.

Cintorín z prvej svetovej vojny v obci Čabalovce po rekonštrukcii znovu zasvätili

V obci Čabalovce vo štvrtok slávnostne znovuzasvätili zrekonštruovaný vojnový cintorín z 1. svetovej vojny. Pietneho aktu pri príležitosti 100. výročia vojny sa zúčastnili predstavitelia ministerstiev vnútra a obrany, vojenský atašé Spolkovej republiky Nemecko a zástupca veľvyslanectva Ruskej federácie.

Kúpalisko využije slnečnú energiu na ohrev vody v bazénoch

Humenská nemocnica skončila v hodnotení všeobecných nemocníc na 4. mieste

Najlepšie nemocnice sú v Banskej Bystrici a Starej Ľubovni. Nemocnica A. Leňa Humenné, a. s., skončila z 34 hodnotených všeobecných nemocníc na 4. mieste.

Prešovský samosprávny kraj odstráni havarijný stav mostov, najstaršie majú viac ako 60 rokov

Prešovský samosprávny kraj (PSK) plánuje ešte v tomto roku zrekonštruovať päť mostov v najhoršom stave. Podľa hovorkyne PSK Daše Jeleňovej ich opravou sa úplne odstráni havarijný stupeň stavieb na území kraja.

Kandidát na primátora P. Pipák chce z Humenného slušné, silné a moderné mesto

Podľa Petra Pipáka Humenné už roky nevyužíva svoje možnosti a potenciál stať sa úspešným mestom. Namiesto každodennej tvrdej práce pre Humenčanov a ich rodiny sa podľa neho komunálni politici viac venujú osobným sporom a intrigám.

Humenné: Špičkoví chovatelia sú sklamaní z prístupu mesta

Plánovaný predaj mestského majetku na Lipovej ulici sa nepozdáva nielen viacerým poslancom, ale aj chovateľom z Oblastného výboru Slovenského zväzu chovateľov Vihorlat Humenné. Priestory, ktoré mesto plánuje predať, chceli využívať na svoju činnosť a prácu s deťmi a mládežou.

Humenskí chovatelia patria medzi slovenskú špičku

Pred pár dňami sa v areáli Expozície ľudovej architektúry a bývania (skanzene) Vihorlatského múzea v Humennom uskutočnil už v poradí piaty ročník Podvihorlatskej chovateľskej výstavy. Návštevníci mohli obdivovať až 227 zvierat.

Stránky

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné