Spravodajstvo

Nadácia PSK pre podporu rodiny pripravuje zbierku trvanlivých potravín

Nadácia Prešovského samosprávneho kraja (PSK) pre podporu rodiny eviduje 36 žiadostí o pomoc. Správna rada ich prehodnotí na svojom najbližšom zasadnutí začiatkom decembra. Nadácia pomohla v tomto roku finančnými prostriedkami 28 rodinám, ktorým prerozdelila sumu takmer 25-tisíc eur. Pred Vianocami pripravuje zbierku trvanlivých potravín.

Vihorlatská knižnica v Humennom priplavila seniorom milé prekvapenie

Tohoročná dlhá teplá jeseň pohladila svojimi slnečnými lúčmi duše mnohých z nás. Príroda sa zafarbila do najkrajšieho šatu plného farieb. Pohladiť duše seniorov v jeseni ich života pekným obrázkom alebo vyjadriť svoju lásku a náklonnosť listom starkým, povzbudiť ich myseľ a náladu sa rozhodlo 125 detí v rámci projektu realizovaného vo Vihorlatskej knižnici v Humennom: Október – mesiac úcty k starším.

 

Medzilaborce: Po meste bude premávať vyhliadkový vláčik, poslanci mu dali zelenú

Spolufinancovanie projektu cezhraničnej spolupráce schválili poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Medzilaborciach na svojom štvrtkovom zasadnutí.

Humenskí policajti riešili opitú mládež, nezodpovedných vodičov, ale aj diviakov

Činnosť Mestskej polície Humenné bola pestrá aj v mesiaci október. Policajti v danom období zistili až 194 priestupkov. Oproti mesiacu september je to o 22 priestupkov viac. Z uvedeného počtu bolo 119 priestupkov riešených v blokovom konaní pokutou na sumu 1 860 eur.Ostatné priestupky boli riešené dohovorom, 3 priestupky sú zatiaľ v riešení.Vyplýva to z informácií, ktoré poskytol mestu náčelník Mestskej polície Humenné Marián Zub.

Firma chce na námestí postaviť byty a zrekonštruovať parkovisko. Poslanci zámer podporili

Budova bývalých telekomunikácií a pošty, ktorá sa nachádza na Námestí slobody v Humennom, by mala prejsť rozsiahlou rekonštrukciou, ktorej súčasťou by mala byť aj výstavba bytov a rekonštrukcia mestského parkoviska. Primátor Miloš Meričko potvrdil, že zrekonštruované parkovisko bude po dokončení naďalej bezplatne slúžiť aj širokej verejnosti.

Juniorská torta roka je z Humenného

Juniorská Torta roka 2019 je z Humenného. Má tvar humenského kaštieľa a upiekli ju žiačky Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOaS) v Humennom Simona Kochmová a Anna Gajovská.

Na trati Humenné – Strážske opravovali koľaje

Strážske: Spadnutý mostný nosník odstránili

Nosník, ktorý sa 14. októbra odlomil z mosta cez Laborec medzi mestom Strážske v okrese Michalovce a miestnou časťou Krivošťany, odstraňujú. Ako pre TASR potvrdila hovorkyňa predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Anna Terezková, práce za viac než 25.000 eur mali byť ukončené do štvrtku 7. novembra.

Humenné: Mesto odstraňuje nedostatky s prideľovaním dotácií, zistené NKÚ

Kontrola Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR zameraná na systém prideľovania dotácií z rozpočtu mesta Humenné v rokoch 2016 až 2018 zistila viacero pochybení. Humenská samospráva mala zle nastavené pravidlá a tiež ich sama nedodržiavala. Nedostatky mesto postupne odstraňuje.

Slováci vnímajú život pred Nežnou revolúciou pozitívnejšie ako Česi

Slováci vnímajú život a situáciu pred rokom 1989 o niečo pozitívnejšie ako Česi, naopak, súčasný stav hodnotia pozitívnejšie Česi. Vyplýva to z výskumu, ktorý v septembri 2019 realizoval Sociologický ústav Slovenskej akadémie vied (SAV) v spolupráci s Inštitútom pre verejné otázky (IVO) a Sociologickým ústavom Akadémie vied Českej republiky. Občania oboch štátov sa podľa výskumu zhodujú v pozitívnom názore na Nežnú revolúciu, vnímajú ju ako kladnú historickú udalosť.

Stránky

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné