Šport

Tretí najlepší výsledok sezóny pre Humenčana Martina Hyšku. Slalom dominuje

Všetko začalo víchricou v strednej Európe. Lyžiar Martin Hyška mal absolvovať trojdenný tréningový cyklus vo svojom domovskom stánku WorldRacingAcademy v severnom Taliansku. Tretí deň už počasie bolo proti. Nasledovali súťažné preteky vo Švajčiarsku (15. a 16. 2; 19. a 20. 2.), v Nemecku (22. a 23. 2.) a v Rakúsku (24. a 25. 2.).

Riziko vycestovať do severného Talianska bolo obrovské. Zdravý rozum rozhodol

Obavy zo šírenia corona vírusu zasiahli aj tréningový proces humenského rodáka, lyžiara Martina Hyšku.V čase, keď som sa s ním rozprávala, po maratóne lyžiarskych pretekov vo Švajčiarsku, v Nemecku a v Rakúsku, bol na študijnom pobyte v Bratislave a musel sa rozhodnúť, či vycestuje do talianskeho strediska svojej akadémie, alebo zváži zodpovedný prístup vzhľadom na šíriaci sa nebezpečný vírus, ktorý prepukol v posledných dňoch naplno už aj v Európe a vlastne aj na celom svete.

Najúspešnejší tréner mládeže PSK – TOMÁŠ POTOCKÝ z Black Tiger Snina

Športovcom Prešovského samosprávneho kraja za rok 2019 sa stal Lukáš Urban. Po roku  sa tak na trón pre najúspešnejšieho športovca kraja opäť posadil hádzanár Tatrana Prešov. V 17-ročnej histórii krajskej ankety je to v poradí siedme najvyššie umiestnenie pre reprezentanta tohto slovenského hádzanárskeho majstra.

FK Humenné s novými trénermi aj novými tvárami vo vedení klubu

Začiatok roku 2020 priniesol zmeny v humenskom futbalovom klube. Primátor mesta Humenné, Miloš Meričko ako prezident klubu, poveril Oskara Balogača, ktorý doteraz pôsobil v štruktúrach klubu ako člen správnej rady a sponzor, zároveň funkciou predsedu FK Humenné.

HUMENČAN MARTIN HYŠKA, ČLEN WORLD RACING ACADEMY JE AKTUÁLNYM MAJSTROM SLOVENSKA V SUPER G LYŽOVANÍ

Charizmatického lyžiara Martina Hyšku sme vyspovedali po skončení pretekov Českého pohára 2020 v známom lyžiarskom stredisku Královskohradeckého kraja v okrese Trutnov. V termíne 22. – 24. januára organizovali v ŠpindlerovomMlýne spoločné lyžiarske preteky – Majstrovstvá Českej republiky a Majstrovstvá Slovenskej republiky. Svoje želiezko v ohni na rýchlostnej zjazdovke sme mali aj my, v podobe 25-ročného Humenčana, ktorý už tri roky trénuje a súťaží pod hlavičkou tirolského klubu – WorldRacingAcademy (WRA).

Futbalové ihrisko s umelou trávou je už plne funkčné

Futbalové ihrisko s umelou trávou, s ktorého výstavbou začali v Humennom ešte v septembri 2018, je v týchto dňoch už plne funkčné. Ako o tom informoval predseda predstavenstva mestskej akciovej spoločnosti 1. Humenská, Jozef Babják, ihrisko spĺňa parametre infraštruktúry štadiónov prvej kategórie.

ŠPORTOVEC PREŠOVSKÉHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA

NOMINUJTE TÝCH NAJLEPŠÍCH

do 19. decembra 2019

Prešovský samosprávny kraj pripravuje v poradí 17. ročník ocenenia - Športovec roka PSK. Jednotlivcov a kolektívy, ktoré v roku 2019 dosiahli najvýraznejšie výsledky a uspeli na slovenských, európskych a svetových športoviskách, vyberie odborná komisia zložená z aktívnych novinárov, zástupcov PSK a Krajského športového centra v Prešove.

HUMENSKÝ STREETBALL NA PUGAČEVKE

Ocenili sme športovcov mesta Humenné za rok 2018. Na Stanislava Rehúša sme spomenuli In Memoriam

Mená najlepších športovcov mesta Humenné za rok 2018 sú už známe. Primátor odovzdal aj cenu in memoriam. Vo štvrtok 25. apríla boli v obradnej sieni humenského kaštieľa slávnostne odovzdané ceny najlepším športovcom za rok 2018, v širokom spektre športových odvetví.

Zimnú univerziádu na ruskej pôde okúsil aj náš hokejista Ivan Fedorko

Začiatkom marca sa v ruskom veľkomeste Krasnojarsk (leží na juhu sibírskej časti, na rieke Jenisej a na Transsibírskej magistrále) uskutočnili Svetové univerzitné hry. Slovensko a zároveň mesto Humenné  reprezentoval aj hokejista Ivan FEDORKO, hráč MHK Humenné.

Stránky

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné