BASKETBALOVÝ SERVIS

MLÁDEŽ – STARŠÍ ŽIACI

FUTBALOVÝ SERVIS

Dažďom pokropení Humenčania zvládli náročnosť zeleného trávnika

Intenzívny celodenný dážď a typické jesenné ochladenie v sobotu 5. septembra neubralo na kvalite ani atraktivite futbalu. Rozhodca rozdával žlté karty aj divákom na tribúnu, len nie súperovi. Aby sa nepovedalo, nejaké dve žlté napomenutia sa im ušli až v samom závere stretnutia. Humenčania pocítili rozhodnosť hlavného arbitra už v 16. minúte, kedy pokutový kop s ľahkosťou premenil Tomáš Krochta. To malo ale za následok súdržnosť tímu domácich a odpoveďou bolo otočenie skóre na 2:1 v prospech FK Humenné ešte do polčasovej prestávky. Záver I. polčasu sa niesol v réžii Filipa Serečina. V oboch prípadoch sa výborne zorientoval v šestnástke súpera. Pri rozhodujúcom góle mál s ním hrala aj šťastena. Nedôrazná strela obtrela ešte dvoch brániacich hráčov hostí, po mokrých dresoch sa len lopta len šmýkala a zmenila dráhu strely. Inak pozorný brankár Miro Gutič zostal v pomykove a loptu už nedokázal zachytiť. Viditeľne skvelý futbalový výkon podával v priebehu zápasu Lukáš Kulich, ktorého snaha o víťazstvo Humenčanov bola korunovaná v 52. minúte, keď prispel svojím gólom k zisku troch bodov do tabuľky. Golman z tímu Veľké Revištia podával aj v upršanom počasí občas až nadpriemerné výkony, keď dokázal vychytať aj dorážky. Jeden z fanúšikov sa vyjadril, že práve takého brankára by Humenné potrebovalo.

Na Balkáne obsadili stupne víťazov. Plavecké preteky „Mlade nade 2019“

Poltucet chlapcov Plaveckého klubu Chemes Humenné kategórie mladších a starších žiakov vycestoval 20. septembra v ranných hodinách s trénerom Mariánom Tomahoghom do Vojvodiny(srbskej autonómnej oblasti). Vyštartovali na medzinárodné preteky v meste Kikinda.

Hokejový hetrik pre Fedorka i Vaška. „Mliekari“ zo Šariša nebodovali

Stretnutie druhého kola našej II. hokejovej ligy sa malo pôvodne odohrať v Sabinove. Po vzájomnej dohode pricestovali hokejisti zo Šariša pod humenský Sokolej. V sobotu 28. septembra podvečer sa humenskí hokejisti opäť príliš nezapotili, zato fanúšikovia v hľadisku ich hnali vpred, gólovo. Zrejme si už zvykli za predošlé roky na vysoké víťazstvá humenského celku v nižších súťažiach, preto aj hlasne bolo počuť po tridsiatej minúte, kedy sa ukazovateľ skóre zastavil na čísle päť v prospech domácich. Prosby boli vyslyšané, Humenčania pridali ešte šesť. Súper nedostal možnosť zaslúžiť sa ani o čestný gól.

Favorit z Brestu nedoprial humenským futbalistom remízu

Celodenný intenzívny dážď nad východnou oblasťou našej krajiny v stredu 25. septembra nechával na pochybách osud medzinárodného futbalového stretnutia v Humennom. Opona sa zodvihla, dážď dve hodiny pred úvodným hvizdom ustál. Diváci, ktorí si uprostred týždňa v sychravom počasí našli čas na tento pekný zápas, videli dva polčasy rozdielneho charakteru. Nepriaznivé skóre 0:3 dokázali Humenčania korigovať, no vytúžená remíza neprišla. Z víťazstva sa nakoniec tešili futbalovo vyzretejší Bielorusi.

S NOVÝM HOKEJOVÝM KLUBOM HC 19 HUMENNÉ A S NAJVYŠŠÍMI AMBÍCIAMI

Hokejisti Humenného, seniorské mužské A-čko, sa museli vzdať účasti v I. Slovenskej hokejovej lige. Prihláška do I. SHL bola poslaná, napriek tomu však nebol právny nárok klubu na druhú najvyššiu súťaž.Slovenský zväz ľadového hokeja neodobril túto skutočnosť a uviedol, že s novým klubom musia začať súťažne pôsobiť opäť v II. lige.

Zahrievacia hokejová premiéra Humenčanov, a opäť v druholigovej súťaži. Súper neprišiel s veľkými ambíciami

Parádny ľad, príjemná pocitová teplota pre hokejového fanúšika v hľadisku, plexisklá nové (čisté) a nezahmlené... Prvý hokejový zápas na domácom ľade v novej sezóne s novým klubom HC 19 Humenné si prišli Humenčania vychutnať v sobotu 21. septembra podvečer na humenský zimný štadión. Usídlili sme sa opäť v II. hokejovej lige, v skupine B Východ. A opäť tak od začiatku musíme bojovať o najvyššiu pozíciu pre vstup do vyššej súťaže.

Zviditeľnili sninský šerm. Záväzok do ďalšej sezóny

Predsedníctvo Slovenského šermiarskeho zväzu zorganizovalo 17. septembra v reprezentačných priestoroch bratislavského hotela Gate One slávnostné odovzdávanie cien víťazom Slovenského pohára v šerme pre všetky kategórie za sezónu 2018/2019  a odovzdávanie dekrétov reprezentantom pre novú sezónu 2019/2020.