Športové aktuality

Memoriál Jozefa Gábriša... Svetový pohár upútaných modelov kategórie F2B - akrobatické lietadlá v Žarnovici

Miestne tréningové futbalové ihrisko mestečka Žarnovice v Banskobystrickom kraji sa v dňoch 9. a 10. júna stalo na istý čas živnou pôdou pre súťaž upútaných leteckých modelov v kategóriách F2B - upútané akrobatické modely (Svetový pohár a zároveň aj Majstrovstvá Slovenskej republiky); UŠ - upútané školné modely (seriál súťaží Majstrovstiev Slovenska) a ŠUM - športové upútané polomakety skutočných lietadiel.

Boxerský maratón plný úspechov pre borcov od Cirochy

V Kamenici nad Cirochou sa opäť lesknú tri medaile na hrudiach zverencov trénera Mariána Mika, ktoré si vyboxovali na Majstrovstvách Slovenska. ŠK Miko fit-box má ďalšieho majstra Slovenska a dvoch vicemajstrov.

Ruské olympijské mesto poctili svojou účasťou aj mladí šachisti klubu Reinter

Biela Veža, čiže BELAYA LADYA je najväčší školský šachový turnaj Ruskej federácie s 50-ročnou tradíciou. Len tretím rokom sa tejto súťaže zúčastňujú aj zahraničné školské tímy. Medzi pozvanými krajinami bolo po druhýkrát aj Slovensko. Hráči družstiev vo veku do 14 rokov podľa pravidiel súťaže musia byť z jednej základnej školy a v štvorčlennom tíme musí byť minimálne jedno dievča.

Sarah Čajbiková je treťou najrýchlejšou znakárkou na Slovensku

Pätnásťročná členka Plaveckého klubu Chemes Humenné SARAH ČAJBIKOVÁ  je prvou plavkyňou v histórii nášho klubu, ktorá získala medailu na Majstrovstvách SR dospelých, keď časom 30,95 sekúnd vybojovala bronzovú medailu v disciplíne 50 metrov znak a na striebro jej chýbali len 2 stotiny sekundy.

ŠTRNÁSTY ROČNÍK MEMORIÁLU JOZEFA ŠKUBU. SKVELÉ LUKAČOVCE POKORILI AJ VÍŤAZA OBLASTNEJ SÚŤAŽE

Čo neuhrali počas sezóny, vynahradili si na samom konci súťažného ročníka. Zo zeleného trávnika spod Jasenovského hradu sa vykľul víťaz XIV. Memoriálu Jozefa Škubu. Regionálna futbalová rozlúčka so sezónou sa v našich zemepisných šírkach už štrnásť rokov nesie v znamení Memoriálu Jozefa Škubu. Tradíciou pre Super-pohár Oblastného futbalového zväzu sa postupne stáva neutrálna pôda. Tribúna aj okolie futbalového ihriska obce Jasenov pri Humennom sa zapĺňala v piatok 22. júna podvečer. Rovnako ako pred rokom, aj tentokrát si futbalisti museli priaznivé počasie pre zápas doslova „vymodliť“. Sneženie vo Vysokých Tatrách prinieslo ochladenie aj na východný cíp našej krajiny. Daždivé počasie na chvíľu ustalo a posledné futbalového stretnutie oblastného charakteru dostalo zelenú.

Humenský futbalový štadión v novom šate. Priateľský zápas Humenčanov s Michalovčanmi zatienili oba stánky fanúšikov dusivými dymovnicami

 

Po desiatkach rokov sa humenský futbalový štadión dočkal peknej rekonštrukcie. Škoda, však, že zelený trávnik, tak dôležitý pre samotné futbalové stretnutia, sa do nového šatu neobliekol. Slávnostné chvíle otvorenia (piatok 22. júna) a úvodných zápasov mládežníckych kategórií vyvrcholili v sobotu 23. júna podvečer priateľským zápasom s účastníkom najvyššej slovenskej súťaže (Fortuna liga), MFK Zemplín Michalovce. 

Dominik Luksaj (100 m prsia) a Oliver Verba (400 m PP) – majstri Slovenska v plávaní

Bratislavský 50-metrový dlhý bazén na Pasienkoch poskytol mokré útočisko plaveckej kategórii mladších žiakov (142 chlapcov) a mladších žiačok (146 dievčat). Na Majstrovstvách Slovenskej republiky v dňoch 15. – 17. júna štartovali pretekári zo 48 plaveckých klubov.

Súťaž neregistrovaných futbalistov na Zemplíne si postupne získava svojich priaznivcov

2.KOLO

Hankovčania deklasovali Topoľovku, v Baškovciach padlo 13 gólov a Slovenská Volová opäť zvíťazila na ihrisku súpera.

Stránky

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné