Športové aktuality

Sninskí seniori opäť bodovali v zahraničí... T. Kazík obhájil prvenstvo

Trojica seniorských odchovancov sninského Klubu šermu vstúpila cez víkend 6. a 7. októbra do turnajových bojov na britských ostrovoch. Navyše, Tomáš Kazík obhájil vlaňajšie prvenstvo na planšoch súťaže Bedford Open.  

Podstatou aikida je ukončiť nenávisť... Alebo tridsať rokov na tatami

V športovom centre Red Dragon Aikido Training Centre Slovakia v Strážskom mali v uplynulých dňoch dôvod na radosť. Trinásteho októbra tohto roku uplynulo 30 rokov od momentu, kedy Sensei Peter Tomko nastúpil na cestu bojovníka a začal praktizovať bojové umenia. Zároveň realizuje zaujímavý projekt s názvom – Essence of Aikido is terminate hate... (podstatou aikida je ukončiť nenávisť).

Dvadsiaty štvrtý ročník Ceny Vihorlatu v šerme

Medzinárodný turnaj v šerme kordom kategórií mladších a mini žiakov – CENA VIHORLATU v Snine napísal 6. októbra svoj 24-ty ročník. Turnaj pre mladších žiakov bol zaradený aj do bodovania Slovenského pohára. Zúčastnilo sa ho celkom 36 šermiarov z Poľska, Ukrajiny a zo Slovenska.

Pohár olympijských nádejí v plávaní spod tatranských štítov

Plavci z 22 klubov (132 chlapcov a 133 dievčat) zo Slovenska, Poľska a Ukrajiny sa 6. októbra sústredili na štart medzinárodných pretekov pre mladých pod najkrajšími slovenskými horskými štítmi krytého bazéna. Do Popradu priviezol autobus sedem chlapcov a osem dievčat z humenského Plaveckého klubu Chemes, s trénermi Mariánom Tomahoghom a Jozefom Luksajom.

Jesenné majstrovstvá východoslovenskej oblasti v plávaní – dlhé trate disciplíny voľný spôsob

Plavecké preteky po dlhšej letnej pauze nabrali na obrátkach. Dočkali sme sa aj v humenskom krytom bazéne, keď sa tu 29. septembra uskutočnili preteky plavcov z východu republiky. Na štart dlhých tratí sa prezentovalo 60 mužov (chlapcov) a 55 žien (dievčat) klubov a oddielov z Humenného, Michaloviec, Popradu, Prešova a z Košíc.

Mladí sninskí šermiari zabodovali na bratislavských planšoch

V termíne 29. a 30. septembra  sa v bratislavskej športovej hale Mladosť uskutočnil turnaj Slovenského pohára v šerme kordom mladších a starších žiakov, a kadetov – WIRTSCHAFTEROV MEMORIÁL. Sninskí šermiari si tu vybojovali dve zlaté, jednu striebornú a dve bronzové medaily.

 

Slovenský pohár žiakov v plávaní – dvakrát zlato pre Olivera Verbu

Pod hradom Matúša Čáka sa dňoch 22. a 23. septrembra stretla plavecká omladina z celého Slovenska. Pretekári z 33 klubov – 108 chlapcov a 125 dievčat sa po prázdninách postavili na štartovné bloky, aby sa prezentovali, ako výkonnostne zvládli letnú tréningovú prípravu.

Stránky

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné