Zimnú univerziádu na ruskej pôde okúsil aj náš hokejista Ivan Fedorko

Začiatkom marca sa v ruskom veľkomeste Krasnojarsk (leží na juhu sibírskej časti, na rieke Jenisej a na Transsibírskej magistrále) uskutočnili Svetové univerzitné hry. Slovensko a zároveň mesto Humenné  reprezentoval aj hokejista Ivan FEDORKO, hráč MHK Humenné.

V piatok 29. marca prijal na pôde Mestského úradu Ivana Fedorka primátor mesta Humenné, Miloš Meričko, ktorý mladému hokejistovi z úprimného srdca zablahoželal a vyzdvihol úspešnú reprezentáciu nášho mesta i krajiny vo svete. Ivan Fedorko sa zapísal aj do Pamätnej knihy nášho mesta, kde už navždy bude svietiť jeho meno ako úspešného Humenčana, ktorý si na univerziáde vybojoval vzácne striebro.

Univerziáda (Svetové študentské hry alebo Svetové univerzitné hry) je vysokoškolské medzinárodné športové podujatie. Hlavným organizátorom hier je Medzinárodná federácia vysokoškolského športu (International University Sports Federation - FISU). Pre súťažiacich platí vekové obmedzenie do 26 rokov a dôležitá je ich akademická príslušnosť. Univerziáda je podobne ako olympijské hry letná a zimná. Letná univerziáda prezentuje dvanásť športov (atletika, basketbal, futbal, gymnastika športová a moderná, judo, plávanie, skoky do vody, stolný tenis, šerm, tenis, vodné pólo a volejbal) a zimná univerziáda zahŕňa osem športov (biatlon, curling, krasokorčuľovanie, ľadový hokej, rýchlokorčuľovanie, lyžovanie severská kombinácia, snowboarding a zjazdové lyžovanie).

 

Ivan Fedorko, študent Ekonomickej univerzity v Bratislave, nás reprezentoval práve v ľadovom hokeji. V rámci Univerziády sa slovenský výber stretol v zápase s Ruskom, ktorému však Slováci podľahli rozdielom 1:2. Zisk strieborných medailí je však cennou trofejou.

Autor: 

  • (MD)
  • (tš); Humenné

Foto: 

MD
 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné