Zažili svoju hokejovú súťažnú premiéru, iní hrali prvýkrát na veľkej ploche

Ani humenská ľadová plocha štadiónu nezívala prázdnotou. Organizátorom mládežníckeho hokejového turnaja v Humennom bol Junior Šport klub - plus (mládežnícky hokejový klub v Humennom). Jeho účastníkmi boli štyri tímy: MHK mládež Bardejov, HC Košice, HK Humenské levy HP4 a HK Humenské levy HP3 (HP - hokejová prípravka).

Odohrali sa vzájomné zápasy každý s každým, 2-krát po 20 minút na veľkej hokejovej ploche. Zápas humenskej hokejovej prípravky 4 s HC Košice, ktorý vyzývatelia nakoniec prehrali rozdielom 5:7, mal vysokú úroveň. Nadšenie humenských detí bolo obrovské, mali veľa šancí (štyrikrát zazvonila konštrukcia brány súpera), avšak s negatívnym výsledkom pre Humenčanov v tomto prípade.

Nie menej napínavý zápas odohrala hokejová prípravka 3, pričom deti z tejto kategórie hrali prvýkrát takýto súťažný zápas na celom hokejovom ihrisku. Bola to pre nich úžasná skúsenosť aj zážitok. No a v humenských farbách sa objavili aj takí, ktorí mali súťažnú premiéru vo svojom hokejovom živote.

Jednoznačným víťazom turnaja v Humennom sa stalo družstvo z Bardejova, ktoré suverénne vyhralo všetky stretnutia. Na záverečnom vyhodnotení boli tímy ocenené víťazným pohárom a deti aj medailou. 

Organizátori taktiež ocenili prítomnosť klubu HC Košice, keďže humenská mládež sa v tejto vekovej kategórii s Košičanmi často nestretáva, o to zaujímavejšia bola pre nich skúsenosť spoločného zápasu.

Najlepší hráči v jednotlivých kategóriách:

obranca: Hanka Benejová (Humenné)

brankárka: Soňa Kubanyová (Humenné)

strelec: Matúš Tomča (Bardejov)

útočník: Lukáš Bojčík (Košice)

Spestrením podujatia boli medzi samotnými zápasmi aj súťaže zručností, ktoré pripravili humenskí mládežnícki tréneri... napr. samostatné nájazdy na brankárov, presná streľba na cieľ či vedenie puku cez prekážky. Najsledovanejšou „atrakciou“ však bola bezmála súťaž rýchlosti korčuliarov. Odmenou pre najlepších súťažiacich boli balíčky s hokejovými pomôckami.

Poďakovanie patrí všetkým mamičkám a oteckom, ktorí  zabezpečili pohostenie a obed pre všetkých zúčastnených, trénerovi Filipovi Vaškovi za organizáciu turnaja a súťaží zručnosti, MUDr. Marianne Špontákovej za zabezpečenie zdravotníckej služby a v neposlednom rade mestu Humenné za poskytnutie ľadovej plochy.

Konečné poradie:

1. MHK Mládež Bardejov
2. HC Košice
3. HK Humenské Levy (HP4)
4. HK Humenské Levy (HP3)
Autor: 

  • (dir)
  • -MJK-; Humenné

Foto: 

DIR
 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné