Vstupná brána Slovenského raja bola humenským plavcom otvorená dokorán

Srdce Spiša zahrievali 29. apríla najmladší registrovaní plavci východu našej krajiny. Zastúpenie 10-ročných a mladších žiakov v rámci Jarných majstrovstiev Východoslovenskej oblasti mal aj Plavecký klub Chemes z Humenného. Deviati chlapci a štyri dievčatá sa v bazénovej vode snažili vyrovnať s konkurenciou rovesníkov z Košíc, Prešova, Michaloviec, Popradu a z usporiadateľského klubu Spišskej Novej Vsi, to všetko pod trénerským dohľadom Jána Pencáka a Luksaja.

Svoj súťažný deň v krátkom 25-m bazéne mal desaťročný Matúš Adamec, keď bol úspešný vo všetkých disciplínach. Ako sa hovorí - čo štart, to medaila.  Domov si priviezol tri zlaté  – 50 m znak, 100 m znak, 200 m voľný spôsob; a tri strieborné – 50 m prsia, 100 m prsia, 200 m znak. Rastislav Fecenko si postriebril znak na 200-m dĺžke a bronzovú medailu si vyplával v polohovke na 100 metrov i v znaku na 50 metrov. Adam Kulik dohmatol tretím najrýchlejším časom v kategórii na 200 m znak. Ľ. Findrík sa najlepšie umiestnil na štvrtom pozícii, J. Goga na piatej a M. Harvilík na šiestej, všetci zhodne v znaku na 200 metrov.

Deväťročný Nikolas Jevič doplával 200 m znak na bronzovej pozícii. Dvakrát skončil R. Frivaldský na piatom mieste (100 m prsia a 200 m znak).

Kompletnú sadu medailí si zo všetkých svojich štartov domov priviezol osemročný Filip Luksaj - zlato za 25 a 50 m znak, striebro za 50 m prsia a bronz za 25 m voľný spôsob.

Valerie Semotamová 200 m znak a Mária Balogáčová 50 m znak v kategórii desaťročných zvládli bronzovo. Tesne za stupňom víťazov, na štvrtom mieste, skončila P. Vasiľková v disciplíne znak na 200 metrov.

Naša deväťročná Eliška Lešková stála na bronzovom stupni víťazov za výkon v znaku na 200 metrov.