Vrábeľ a Liptaková ovládli boxerský ring na mládežníckych majstrovstvách Slovenska

Športový klub Miko fit-box z Kamenice nad Cirochou „utŕžil“  v posledných dňoch skvelé výsledky. Titul majstra SR a vicemajsterky SR patrí práve dvom členom tohto klubu. V dňoch 23. a 24. marca  v Dubnici nad Váhom organizovali Majstrovstvá SR mládeže. ŠK Miko fit-box reprezentovali Štefan Vrábeľ a Lívia Liptaková.

Proti Štefanovi Vrábľovi v prvom zápase nastúpil súper z Galanty. „Vrábeľ po skvelom bojovnom výkone zvíťazil 5:0 na body a tým si vybojoval postup do finálového zápasu. Vo finále sa stretol so súperom z Nového mesta nad Váhom. Náš boxer ale nič nenechal na náhodu a celý zápas bol v jeho réžii, a  zvíťazil jednoznačne 5:0 na body. Stal sa tak Majstrom Slovenska v kategórii mladšieho dorastu vo váhe do 75 kg,“ zhodnotil počínanie svojho zverenca tréner Marián Miko v majstrovskom ringu.

Borec Z Kamenice nad Cirochou sa tak nominoval k 10-tim najlepším mladým boxerom na Slovensku ktorí budú reprezentovať Slovensko na turnaji Olympijských nádejí v Nitre. Zmerajú si sily s reprezentantmi z okolitých krajín.

„Štefan Vrábeľ je študentom prvého ročníka štátneho Gymnázia arm. gen. L. Svobodu v Humennom a je nielen skvelým študentom, ale aj skvelým športovcom, ktorému tri roky jeho tvrdej práce prináša zaslúžené ovocie v podobe úspechov, “ s hrdosťou pochválil svojho zverenca tréner ŠK Miko fit-box.

Lívia Liptaková je vicemajsterkou v kategórii starších žiačok vo váhe do 68 kg. Podľahla svojej súperke z Dunajskej Lužnej 0:5 na body. „Tretie kolo Lívia krásne obrátila vo svoj prospech, no prvé dve kola jej nevyšli podľa predstáv,“ uviedol M. Miko.

„Som veľmi hrdý  na to, že máme v klube takýchto mladých ľudí, ktorí svojimi výkonmi skvele reprezentujú náš klub aj okres. Veľké poďakovanie patrí vedeniu obce Kamenica nad Cirochou, aj vďaka tomu sa môžeme poctivo pripravovať a zúčastňovať sa na súťažiach. Dávame tak našej mládeži

Autor: 

  • (dm)
  • -MJK-; Dubnica n/V.
  • Kamenica n/Cir.

Foto: 

ARCHÍV MM
 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné