Vody Memoriálu Jozefa Baláža v plávaní rozvírili aj Humenčania

Naši najmladší členovia Plaveckého klubu Chemes Humenné sa zúčastnili v bazénovej vode srdca Spišu súťaže „Memoriál Jozefa Baláža“. Sedem chlapcov a 8 dievčat pod taktovkou trénerov J. Pencáka a A. Baču odolávalo konkurencii plavcov z 24 klubov celého Slovenska. Na štart sa postavilo 75 chlapcov a 105 dievčat.Na programe bolo 26 disciplín a dve štafety.

Desaťročný Filip Luksaj, z humenskej výpravy najúspešnejší, dvakrát stal na zlatom stupni víťazov - 100 a 200metrov prsia;raz ho dekorovali striebornou medailou za 200metrov polohové preteky.

Kristián Gabríksi pozlátil znak na 100metrov a striebornú medailu získal v znaku na 50metroch.

Šimon Račkosi postriebril znak na 100metrov a bronzovú medailu mu odovzdali  po doplávaní disciplíny 200metrov prsia.

Na stupeň víťazov sa nedostali Branislav Bobaľa, Slavomír Baziľak a Jakub Čajbik.

Jedenásťročný Martin Leňo sa na stupeň víťazov postavil spolu s Filipom Luksajom, Šimonom Račkom a KristánomGabríkom. V štafete 4 x 50metrov polohové preteky získali bronzovú medailu.

Deväťročná Noemi Daňová získala zlatú medailu v disciplíne 200metrov prsia. BeatriceCrea, Hana Mydlová, Nina Regulová a VanessaVagaska sa umiestnili za stupňom víťazov.

Desaťročná Sandra Ferjaková si vyplávala striebornú medailu v polohovke na 200 metrov.

Eva Onderišinová ani SophiaSotákovása na stupeň víťazov nedostali.

Na týchto pretekoch si humenskí plavci vylepšili 61 osobných rekordov.