Spod našich slovenských veľhôr striebristý lesk pre Kellera

Tenisový klub Vysoké Tatry usporiadal v Trojkráľový víkend 6. - 8. januára turnaj starších žiakov triedy „C“. Farby humenského 1. Tenisového club-u hájil náš hráč Dávid KELLER. Hoc vo dvojhre sa príliš neohrial, v súťaži štvorhry získal so svojím kolegom A. Lichým striebornú medailu.

DVOJHRA (22 účastníkov)

Vďaka voľnému žrebu sa posunul humenský tenista v kategórii jednotlivcov priamo do druhého kola. Nebol to, zrejme, šťastný žreb, lebo po troch setoch (3:6, 6:3, 7:5) podľahol Ivanovi Markovi, súperovi z TK Mladosť Košice. Víťazom dvojhry turnaja Tatry Cup 2018 sa stal Hugo Smoleňák (Tenisová akadémia Prešov), ktorý vo finále ako nasadená jednotka turnaja zdolal hladko po setoch 6:2 a 6:2 Vladimíra Kraveca (TK Baník Prievidza).

ŠTVORHRA (8 párov)

Dávid Keller to vo štvorhre spolu s Alexandrom Lichým z usporiadateľského klubu dotiahli až do finále... (E. Moravčík / T. Kucharčík 6:0, 6:2; D. Balaščák / F. Dráb 3:6, 6:3, 10:7). V rozhodujúcom zápase nedokázali nalomiť súperov – Šimon Papuščák / Oliver Pivník, keď uhrali iba jednu hru (6:1, 6:0), a skončili tak na cennom druhom mieste.