Spájame sa pre Humenné, tvrdia kandidáti širokej koalície

„V Humennom dozrel čas na zmenu. Je to cítiť aj pri našich stretnutiach s ľuďmi, ktorí nám jasne dávajú najavo nespokojnosť so smerovaním mesta,“ uviedol kandidát na primátora Miloš Meričko.

V stredu 12. septembra skupina 23 kandidátov zastupujúcich 7 politických strán a hnutí oznámila v meste Humenné vytvorenie koalície pre Komunálne voľby 2018. Šesť žien a 17 mužov zastupuje široké politické spektrum SaS, OĽANO, SME RODINA, Stranu občianskej ľavice, Stranu práce, Progresívne Slovensko a Spolu. Kandidáti na poslancov sa podpísaním dohody zaviazali na spoluprácu nielen počas volebnej kampane, ale aj v prípade zvolenia v novom mestskom zastupiteľstve. Podobná spolupráca fungovala aj počas doterajšieho volebného obdobia v poslaneckom klube Za demokratické Humenné, kde šesť poslancov zastupovalo päť strán. Vznik tejto koalície je reakciou na súčasné dianie v humenskej samospráve. Koalícia je zložená zo štyroch kandidátov, ktorí majú viacročné skúsenosti z práce poslancov. Ďalších 19 je nováčikov, ale viacerí so skúsenosťami v riadiacich pozíciách, občianskych združeniach, dobrovoľníckej práci. Štruktúra zamestnaní je rôznorodá, sú odborníkmi v rôznych oblastiach. Priemerný vek kandidátov je 45 rokov. Koalícia ponúka voličom kandidátov slušných, aktívnych, tvorivých, s ľudským prístupom, ktorým nie je ľahostajný život v Humennom.

 

Poslankyňa: Spájame sa pre všetkých Humenčanov

„Spájame sa pre Humenné, spájame sa pre vás. Máme presne  sformulované svoje zámery, plány, kroky v novozvolenej samospráve Humenného,“ uviedla mestská poslankyňa Mária Cehelská a pokračovala, „hovoríme a jednáme na rovinu a hlavne k veci. Slová nepoužívame ako nástroj manipulácie, osobných útokov a k šíreniu jedovatých intríg. To považujem voči vám za férové a čestné.“ Cehelská ďalej uviedla, že ich prácu poznajú Humenčania už niekoľko rokov. „Nezobudili sme sa jedného rána s tým, že naše mesto potrebuje zmenu a ideme sa votrieť do vašej priazne. Nie. Sme tu po celý čas a finišujme vo svojej práci pre vás. Nesťažujeme sa na sťažené podmienky, zvykli sme si na nečas. Viac ako po iné dni však myslíme na tlak, ktorému ste vystavení. Vieme, že nie je jednoduché vyznať sa v ľuďoch, hlavne ak si dávajú ruku na srdce. Veríme, že ste počas štyroch predošlých rokov mali dosť príležitostí na vytvorenie si vlastného názoru,“ poznamenala poslankyňa. Pripomíname, že váš volebný hlas je zhmotnením vašej vôle a vašou prenesenou mocou. Vaša moc sa stelesňuje do formy verejnej kontroly tých, ktorých ste zvolili. Ste páni občania, pre ktorých pracuje primátor, poslanci, zamestnanci mestského úradu a mestských organizácií. Myslite na to pri voľbách. Nevoľte ľudí, ktorí by chceli ďalej rozhodovať o vás, ale tí, ktorí budú rozhodovať za vás vo vašom mene, vo vašom záujme a vo váš prospech. O veciach, ktoré sa týkajú života Humenného, mesta, ktoré je naším domovom. Vyberte si svojich zástupcov, ale takých, ktorí vás nebudú vo vašom meste, za vami odvedené dane dávať do pozoru ako malých školákov, očakávať obdiv, prehnanú úctu  a odmietať akýkoľvek odpor či váš vlastný názor,“ povedala Cehelská. Dodala, že vývoj udalostí v meste zomkol Humenčanov a kandidátov pevne k sebe, bez ohľadu na politické strany, vek, pohlavie či povolanie. „Je najvyšší čas narábať so zverenou mocou voličov s úctou a pokorou. Nie v pozícii vladárov, ale zamestnancov občana. Máte na to plné právo. Veríme, že sa ho nevzdáte,“ povedala Mária Cehelská. 

 

Meričko: Ponúkame otvorenosť, ľudskosť a riešenia

Zástupcovia a kandidáti širokej koalície potvrdili, že v nadchádzajúcich voľbách podporia Miloša Merička. „Chcem poďakovať kandidátom koalície za dôveru a podporu. Za to, že sa vydali so mnou na neľahkú cestu zmeny v Humennom. Každá zmena sa rodí ťažko a nebude to jednoduché ani teraz, ale som presvedčený, že v Humennom dozrel čas na zmenu. Je to cítiť aj pri našich stretnutiach s ľuďmi, ktorí nám jasne dávajú najavo nespokojnosť so smerovaním nášho mesta v poslednom období. Nebojme sa. V Humennom je cítiť atmosféru strachu, čo je v 21. storočí a v strede Európy neakceptovateľné. Atmosféra strachu nemôže trvať na veky, ba ani príliš dlho. Strach sa vždy obráti proti tým, ktorí ho šíria, a tak to bude aj v Humennom. Strach paralyzuje aktivitu a dynamiku a to si už naše mesto nemôže dovoliť. Máme veľmi veľa problémov. Položme si len takú jednu otázku. Koľkí investori prišli za posledných osem rokov do nášho mesta, aby poskytli slušne platenú prácu, pracovné miesta?“ povedal kandidát na primátora Miloš Meričko. Dodal, že spolu s kandidátmi na poslancov ponúkajú nádej, otvorenosť, ľudskosť, priestor pre dobré a zmysluplné nápady, ale aj novú kultúru prejavu a vzťahu. „Naše mesto potrebuje zmenu ako soľ. Myslím si, že táto koalícia, kandidáti na poslancov, sú správni ľudia, ktorých som spoznal a poznám už dlhšie. Sú to slušní a čestní ľudia, takže verím, že v spolupráci, ak sa všetko dobre podarí, budeme vedieť nasmerovať mesto Humenné dopredu. Ja nie som členom žiadnej politickej strany, napriek tomu sa nám podarilo spojiť široké spektrum politických strán, väčšiu časť politickej scény, a takéto spájanie považujem za veľmi, veľmi dôležité. Čo je ale dôležitejšie, je podpora ľudí, ktorí už očakávajú skutočnú zmenu v našom meste,“ povedal Meričko.

Autor: 

  • Milan Potocký
  • Humenné

Foto: 

Milan Potocký
 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné