Sninské kadetky siahajú na limit pre európsky šampionát

Ďalší z turnajov Európskeho pohára kadetov a kadetiek organizovali v dňoch 26. a 27. októbra v rakúskom Klagenfurte. Klub šermu Snina tu reprezentovali tri dievčatá. V tejto kategórii nastúpilo na šermiarske planše 186 šermiarok z dvadsiatich krajín.  

Najviac sa z trojice darilo Žele Grossrubatscher, ktorá si v základnom kole z piatich zápasov vybojovala tri víťazstvá a s prehľadom postúpila na 81. mieste do vyraďovacej fázy. Postupovalo tu až 140 pretekárok. V prvom kole eliminácie mala voľný žreb, no potom v boji o postup medzi 64 najlepších prehrala so Švajčiarkou Maiga tým najtesnejším rozdielom 14:15 na body, a tak skončila 93. mieste.

Viera Grossrubatscher síce v základnom kole vybojovala dve víťazstvá, no nestačilo jej to na postup do eliminácie a skončila tak na 143. mieste.

Ani tretia sninská šermiarka Mária Riedl sa neprebojovala do eliminácie a skončila na 174. mieste.

Víťazkou kategórie kadetiek na tomto turnaji sa stala Klughardt z Poľska.

 

Po treťom Európskom pohári majú sninské šermiarky vybojované cenné body do nominácie na Majstrovstvá Európy. Veríme, že na posledných dvoch turnajoch v Bratislave a v poľskom Krakove sa im podarí splniť tento limit.

 

 

Autor: 

  • (dk)
  • -MJK-; Klagenfurt
  • Snina

Foto: 

ARCHÍV DK
 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné