Sninčania sa školili pod vedením veľmajstra Jae Hee Changa

V polovici mesiaca október sa na košických tatami uskutočnil medzinárodný seminár taekwondo WT, pod vedením technického riaditeľa Slovenskej asociácie taekwondo WT - veľmajstra Jae Hee Changa 8. dan, a jeho asistentov - majstra Jo In-Yong, 7. dan a majstra An Joonpil 5. dan. Tohto seminára sa zúčastnilo takmer deväťdesiat cvičencov zo Slovenska a Ukrajiny.

Sninčania vystali na tento seminár pätnásť cvičencov, ktorí sa počas dvoch dní tréningov priučili novým technikám a zdokonalili sa tak v tomto krásnom bojovom umení.

Najprv sa cvičenci rozdelili do troch skupín podľa technickej vyspelosti na začiatočníkov, mierne pokročilých a pokročilej, teda majstrovského stupňa Dan. Celkovo v tento deň uskutočnili sedem tréningových jednotiek, zameraných na každú jednu zložku taekwonda a v nasledujúci deň absolvovali „len“ päť tréningových jednotiek.

Veľmajster Chang sa poctivo venoval poomsae technikám, majstri Jo a An zápasníckym a hlavne majster An exhibičným technikám, v ktorých je špecialista, kedže je členom Yongin exhibičného teamu v Kórey.

Black Tiger na tomto seminári reprezentovali pod vedením asistenta trénera Karola Legemzu a Martina Suchého - Artur Chimčak, Jakub Penkert, Juraj Kohut, Samuel Britan, Karolína Britanová, Adriana Bednarová, Ema Buriková, Leo Burik, Andrea Mandzaková, Kristína Mandzaková, Kristína Krupjakova, Alžbeta Krupjaková a Daniela Považancová. Poďakovanie patrí sponzorom, vedeniu mestu Snina a rodičom za pomoc s možnosťou vycestovať na tento seminár. 

Autor: 

  • (tp)
  • -MJK-; Košice
  • Snina;

Foto: 

ARCHÍV TP
 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné