Sakura Cup 2018... ukrajinské tatami priali hlavne sninským taekwondistom „čierneho tigra“

Uplynulý víkend sa u našich východných susedov v ukrajinskom meste Užhorod uskutočnil medzinárodný turnaj pod názvom Sakura Cup 2018. Tohto priateľského turnaja sa zúčastnilo šesť klubov a takmer stopäťdesiat pretekárov, medzi ktorými nechýbal ani klub spod Sninského kameňa - Black Tiger Taekwondo Klub Snina, pod vedením hlavného trénera Tomáša Potockého a jeho asistenta K. Legemzu.

Sninu na turnaji reprezentovalo dvadsaťsedem pretekárov a všetci odviedli na súťažných tatami výborné výsledky, keď sa im podarilo získať 14 zlatých, 12 strieborných medailí a jedno bronzové umiestnenie. V celkovom hodnotení klubov na súťaží obsadili Sninčania prvé miesto, pred domácim klubom TKD Užhorod a klubom z ďalekého Dnepropeterska na Ukrajine.

 

O najvyššie zlaté priečky sa postarali * A. Greňa, M. Kepič, A. Chimčak, A. Krupjaková, D. Povazancova, K. Britanova, J. Haburaj, T. Kamenca, P. Gunar, L. Borecky, G. Poldruhák, K. Krupjaková, A. Varchol a M. Mikula.

Strieborné medaily si po bojovných výkonoch na hrude zavesili * L. Švábova, P. Hreha, M. Medvec, B. Krupjaková, P. Petro, M. Matiko, K. Legemza, J. Penkert, T. Haburaj, M. Borecky, A. Mandzaková a K. Mandzaková.

Na bronzový stupeň víťazov vystúpil J. Kohut, ktorý nestačil na skvelého ukrajinského cvičenca.

 

Poďakovanie patrí všetkým pretekárom za pekné výsledky a rodičom za pomoc s dopravou ako aj mestu Snina za finančnú pomoc.

 

Vyjadrenie trénera Tomáša Potockého: „Nemám žiadne výhrady k výkonom svojich pretekárov, keďže každý jednotlivec podal skvelý bojový výkon. Najviac asi vyzdvihnem nášho kadeta J. Haburaja, ktorý ide viditeľne na posledných turnajoch výkonnostne nahor a je ťahúňom nášho klubu. Pekne ma prekvapili aj naši najmenší. O skvelom výsledku svedčí aj umiestnenie „tigrov“, čo je výsledkom vzornej práce v našom klube.“

Autor: 

  • (tp)
  • -MJK-; Užhorod
  • Snina

Foto: 

ARCHÍV TP
 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné