Riedl bodovala, Gerbocovej premiéra na medzinárodných planšoch

Na medzinárodnom turnaji staršieho žiactva „Olimpici GP I“ v  maďarskom Hajdúhadház, neďaleko Debrecína sa 2. novembra v šerme kordom predstavili aj dve sninské pretekárky Klubu šermu – Mária Riedl a Anna Gerbocová.  

V kategórii starších žiačok (ročníky 2006 a mladšie - 88 pretekárok zo 7 štátov) sa viac darilo Riedl, ktorá v prvom základnom kole zo šiestich zápasov vyhrala päť, v druhom základnom kole opäť zaznamenala päť víťazstiev zo šiestich a postúpila do vyraďovacej fázy nasadená na skvelom 12-tom mieste. Tu v prvom zápase mala voľný žreb, následne porazila rumunskú reprezentantku Tomsa rozdielom 10:4, ale v boji o postup medzi šestnásť najlepších podľahla Maďarke Konkoly 5:10 na body, a tak obsadila pekné 20. miesto.

Druhá sninská pretekárka Gerbocová nezaznamenala v základných kolách víťazstvo, postúpila síce do eliminácie, kde však hneď podľahla Petrusovej z Ukrajiny (2:10) a klasifikovaná bola na konečnom 88. mieste. Víťazkou sa stala Nagy Emma z Maďarska.

Slovami trénera Dalibora Kazíka: „Pre obe naše pretekárky to bol turnaj, na ktorom mali zbierať skúsenosti, pre Gerbocovú to ale bol jej prvý veľký medzinárodný turnaj. Riedl v základných kolách dokázala poraziť aj postavou vyššie súperky.“

Autor: 

  • (dk)
  • -MJK-; Hajdúhadház
  • Snina

Foto: 

ARCHÍV DK
 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné