Prvé hokejové dni polícia hodnotí ako pokojné

Prvé hracie dni v košickej Steel Aréne nepriniesli žiadny mimoriadny incident, ktorý by narušil alebo obmedzil priebeh hokejových zápasov.

Počas zápasov útvary v pôsobnosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach v súčinnosti s policajtmi z iných miest či špecializovaných útvarov nasadili potrebný a dostatočný počet uniformovaných, ale i neuniformovaných príslušníkov Policajného zboru, ktorí dohliadali nielen na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky v okolí hokejovej arény, ale aj na bezpečnosť samotných návštevníkov športového podujatia. Prvé hracie dni nepriniesli žiadny mimoriadny incident, ktorý by narušil alebo obmedzil priebeh hokejových zápasov.

Pozor na falošné lístky z internetu

„Sklamanie zažili fanúšikovia, ktorí si prostredníctvom rôznych internetových portálov zakúpili lístky a po príchode do Steel Arény zistili, že sú falošné. Pôvod doteraz desiatich takýchto lístkov už príslušní policajti preverujú,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Vstup osôb na hokejový šampionát je od prvého zápasu kontrolovaný organizátormi podujatia. Vďaka spolupráci s colným úradom sú tieto kontroly ešte rýchlejšie a dôslednejšie, a aj vďaka nim sa na štadión nedostane nič, čo na športové podujatie v žiadnom prípade nepatrí. Polícia však naďalej apeluje na všetkých návštevníkov, aby sa k hokejovej aréne dostavili s dostatočným časovým predstihom, a to minimálne 2 hodiny vopred. „Obrovské množstvo fanúšikov môže dobu kontroly predĺžiť. Pred ale i medzi jednotlivými zápasmi policajti vykonávajú pedantné pyrotechnické prehliadky. Aj vďaka nim sa fínskemu fanúšikovi podarilo vrátiť zabudnutú príručnú batožinu s osobnými dokladmi, ktorá bola nájdená po ukončení prvého hokejového zápasu na tribúne pre divákov. Pred vrátením sa však batožina nevyhla dôkladnej pyrotechnickej prehliadke, ktorá v nej žiadny podozrivý predmet neodhalila,“ dodala policajná hovorkyňa. Iný fínsky fanúšik stratil doklady, vďaka perfektnej spolupráci jednotlivých policajných zložiek sa muž tešil, že sa vyhol zdĺhavému vybavovaniu náhradných dokladov.

Policajti svoju pozornosť sústreďujú aj na dôležité dopravné uzly, kde dochádza k zvýšenej koncentrácií a pohybu návštevníkov mesta, a to najmä  na autobusovú a železničnú stanicu a letisko. Počas prvých hracích dní neboli zaznamenané žiadne výtržnosti ani počas jazdy vlakom Macejko, ktorým sa fanúšikovia premiestňujú z rôznych kútov našej republiky.

Dopravní policajti doposiaľ nezaznamenali žiadne kolízie v cestnej premávke, ktoré by mali súvis obmedzením dopravy, prípadne uzávierkou niektorých ulíc a križovatiek. Je to nevyhnutnosť, ktorú si hokejový šampionát vyžaduje. Úlohou policajtov je zabezpečiť nielen plynulý prechod návštevníkov k hokejovej aréne, ale zároveň aj bezproblémový presun rezidentov, bývajúcich v okolí arény, do pohodlia svojich domovov, pričom to, či skutočne ide o rezidentov, policajti kontrolujú. Naďalej dávame do pozornosti záchytné parkoviská, ktoré mesto Košice pripravilo v spolupráci s obchodnými centrami, a v prípade, ak cieľom vodičov nie je centrum mesta, odporúčame využiť vonkajší okruh mesta.

 

    

Autor: 

  • mpo
  • ts
  • Košice

Foto: 

ILUSTRAČNÉ FOTO: MIPO
 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné