NÁZOR: NESLUŠNÝ MIROSLAV

Ozvalo sa mi dnes pár mojich kolegov, či som čítal, čo píšu v plátku s názvom Podvihorlatské noviny. Zároveň, či sa budem brániť a reagovať na ľudí, čo niečo nevedia stráviť. Som v komunálnej politike pár mesiacov a prestal som reagovať na týždenné nezmyselné a klamlivé útoky neúspešného kandidáta na primátora Miroslava Porochnavého, ktorý sa do dnešného dňa nezmieril s fatálnou prehrou a na sociálnej sieti sa označuje vždy ako „Nový primátor Miroslav Porochnavý“. Môj kolega využíva obľúbenú vetu: „Pacientov veľa, psychiatrov málo.“ Popravde, tým, čo napísali, ma pobavili a snáď aj väčšinu kriticky uvažujúcich Humenčanov.
 

A teraz v krátkosti k ďalším faktom:

1. Po voľbách som sa s kolegom Martinom Ruščanským vzdal členstva v organizácii Za slušné Slovensko z dôvodu, že iniciatíva je apolitické združenie a ako komunálni poslanci sme sa v tomto združení ďalej neangažovali. Pravidlá sú priorita.
2. Pán Porochnavý sa vysmieva zo Slušného Slovenska. Z mladých ľudí, ktorí na celom Slovensku odvážne stáli na námestiach a vyjadrili svoj postoj k situácii v štáte. Organizátorom posledného protestu - teda spomienky nebolo Za slušné Slovensko a ani žiaden člen iniciatívy za Slušné Slovensko, ale iné osobnosti z mesta Humenné. Akcia sa organizovala tak povediac na kolene, bez akejkoľvek väčšej propagácie. Odpovedzte si sami, vedeli ste, že sa niečo také bude konať?
3. Myslím, že v krajine, kde si mocní môžu kúpiť nielen prokurátora, sudcu, štátnu tajomníčku, ale aj smrť nepohodlného oponenta, je mlčanie nebezpečné. Som presvedčený, že aj ak by na tom námestí stál čo i len jeden človek, je veľmi dôležité, že sa pridal k hlasu Slovenska volajúceho po pravde, statočnosti a odvahe.
4. Protesty, ktoré sa v Humennom konali, ukázali už neraz, že Humenčanom záleží na čistote a spravodlivosti a to je základ.

Pán Porochnavý sa aktívne naváža aj do športových klubov na území mesta. Koho môže, denne uráža a osočuje. Človek, ktorý možno nemá ani elementárne informácie o športe, sa hrá na najväčšieho odborníka na svete. Snáď sa v našom meste nevyjadril len k problematike štiepenia atómu. Humenčania, prečo ste si takého „odborníka na všetko“ vlastne nezvolili za primátora?

V krátkosti k hokejovému klubu. Je normálna vec, že mesto samo nemôže dotovať vrcholové športy, preto je dôležité, aby v ňom boli sponzori. Ak niekto, kto má v Humennom MHD, prejaví záujem dotovať hokej, prečo nie?! Za každého sponzora, čo chce pomôcť Humennému v rozvoji, budeme vďační. Prioritou je, aby všetko bolo čisté a transparentné, a to aj je.

Ďalej píše „Nový primátor Miroslav Porochnavý“ o rozbrojoch v poslaneckom klube a ďalšie somariny. Som aktívnou súčasťou nášho klubu, no žiadne rozbroje som si nevšimol. Asi pán Porochnavý píše o inom klube. To, že pri pár témach máme rozdielne názory, je úplne normálne. Nikto nad nami nedrží špagátik a ani nám neukazuje povestný „Lašákovej palec“ a hlasujeme slobodne. Ak slobodu v hlasovaní niekto nezažil, ťažko mu to budeme vysvetľovať. Ľudia nemajú radi tzv. „prezliekačov kabátov“, ktorí sa vynesú na niekoho chrbte a potom utečú. Verím, že v našom klube takíto poslanci nie sú. Ak sú, tak dvere majú otvorené a môžu kedykoľvek odísť. Nie každému sa možno páči, že všetko sa snažíme robiť čisto a transparentne.

Považoval som za potrebné aspoň takto ozrejmiť klamstvá, ktoré sa snažia šíriť neúspešní kandidáti a im spriaznené médiá. Po 8 rokoch nesystémového hospodárenia a pravidiel sa niektoré veci napravujú dlhšie a ťažšie. Ale spoločne s vami pracujeme na tom, aby Humenné bolo moderné, transparentné, športové a zelené mesto. ĎAKUJEM HUMENČANOM za dennú podporu, ktorú mi vyjadrujú v uliciach, a pri riešení vašich bežných problémov.

Tomáš Šudík

Autor: 

  • Tomáš Šudík
 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné