Návštevníci Humenného spoznali počas Pamätných dní mesta aj jeho partnerské samosprávy

Humenčania ale aj náštevníci mesta si počas tradičných Pamätných dní mesta pripomenuli 701.výročie jeho prvej písomnej zmienky. V tomto roku mali podtitul s názvom Dni priateľstva.

Pamätné dni mesta Humenné sa tento rok začali v piatok a pokračovali až do nedele. Niesli sa v znamení spoznávania kultúr partnerských miest, medzi ktoré patria poľské mestá Sanok, Jaroslaw, Przemysl, český Třebíč, ruské Vidnoje, ukrajinský Perečín a Mukačevo, maďarská Mátészalka, francúzske mesto Darney a chorvátsky Šibenik. Návštevníci si mohli pozrieť aj prezentáciu remeselných výtvorov a tiež ochutnať jedlá družobných miest. V centre Humenného tak vznikli malé mestečká, v ktorých sa prezentovali partnerské mestá.Počas podujatia vystúpili aj zahraničné folklórne súbory. V piatok večer sa uskutočnil koncert českého speváka Davida Kollera.
V sobotu sa predstavili sokoliari ale aj historickí šermiari z Poľska. Veľkým ťahákom bol koncert nitrianskej skupiny Desmod. Nedeľa patrila najmä deťom a rozprávke O hlúpom Janovi i Rusínskemu folklórnemu festivalu. Milovníci filmu si počas soboty a nedele prišli na svoje v letnom kine v amfiteátri.

Autor: 

  • TASR
  • mpo
  • Humenné

Foto: 

Milan Potocký
 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné