Mládežnícky memoriál J. Židíka s medzinárodnou účasťou

Sninské zápasenie v tomto roku oslavuje 60. výročie vzniku. Pod Vihorlatom vyrástli desiatky vynikajúcich zápasníkov, ktorí reprezentovali našu republiku na medzinárodných turnajoch s dobrými výsledkami. Jedným z nich bol aj už nebohý Ing. Ján Židzík, ktorý po skončení aktívnej činnosti sa venoval výchove mladým zápasníkom. 

V roku 1992 spolu s Ing. Antonom Andrejkom zakladajú v Snine nový zápasnícky klub  SLÁVIA, kde sa venovali výchove mladým zápasníčkam a zápasníkom. Náhle zomrel v roku 2012. Na počesť zakladateľa klubu funkcionári  Slávie minulý týždeň usporiadali  II.  ROČNÍK  MEMORIÁLU  JÁNA  ŽIDZÍKA  v zápasení  vo voľnom štýle mládeže s medzinárodnou účasťou.  Zápasilo sa v telocvični  ZŠ Elokovaného pracoviska na  ul. 1. mája v kategóriách  prípravka  „A“  a  „B“,  starší a mladší žiaci  v sedemnástich váhových kategóriách.  Zúčastnilo sa ho  66 mladých zápasníkov z deviatich  klubov.  Zápasilo sa podľa pravidiel  FILA  pod dozorom hlavného rozhodcu  Ivana Vymazala a žinienkových  a stolových rozhodcov Matúša Sýkoru, Jakuba Sýkoru, Mateja Kardoša a Hany Al-Kubaly.  Zápasnícky klub Slávia Snina reprezentovalo dvanásť mladých zápasníkov pod vedením trérov Antona Andrejka, Slavomíra Štofíka a Mariána Hudáka.

VÝSLEDKY 

PRÍPRAVKA  „A“:

Váha 24 kilogramov – 1. Andrei Covalschi, Moldavsko, 2. Nazar Khohuliak, Kelmentsy /Ukrajina/.

Váha 26 kilogramov – 1. Artem Billichuk, Kelmentsy /Ukrajina/, 2. Vadim Falicovschi, Moldavsko, 3. Tomáš Mela, Bánovce nad Bebravou.

Váha 28 kilogramov – 1. Kostiantyn Usatiy, Kelmentsy /Ukrajina/, 2. Eduard Kukura, ZK 1904 Košice, 3. Andrej Melas, Bánovce nad Bebravou.

Váha 30 kilogramov – 1. Olekciy Khimich, Kelmentsy /Ukrajina/, 2. Jan Dumitras, Moldavsko, 3. Oliver  Zukowski, Iskra Spiczyn, /Poľsko/.

Váha 33 kilogramov – 1. Oskar Zukowski, Spiczyn /Poľsko/, 2. Samuel Vokal, ZK 1904 Košice, 3. Dominik Zavacký, ZK 1904 Košice,  4.  MATIÁŠ  HABURAJ,  Slávia Snina.

 Váha 36 kilogramov – 1. Patrik urbánek, Bánovce nad Bebravou, 2. Vasyl Komov, Kelmentsy /Ukrajina/, 3. Matúš Hanišák, Stará Ľubovňa.

Váha 40 kilogramov – 1. Samuel Paraskov, Bánovce nad Bebravou, 2. Martin Melas, Bánovce nad Bebravou, 3. Peter Garder, Stará Ľubovňa, 4. THOMAS  GLADIŠ, Slávia Snina, 6. MAREK LEŠANIČ, Slávia Snina, 8. JAKUB  MLADENOV,   Slávia Snina.

Váha 44 kilogramov – 1. Sorin Balan, Moldavsko, 2. Michal Vokál, ZK 1904 Košice, 3. Rastislav Jankaj, Slávia Snina.

Váha 48 kilogramov – 1. Jakub Smarža, Jedla Košice, 2.Samuel Klembara, Jedla Košice, 3. Kevin Pekár, Stará Ľubovňa.

Váha 52 kilogramov – 1. Denis Lastovica, Bánovce nad Bebravou, 2. Filip Andrejko, Slávia Snina.

Váha 65 kilogramov – 1. Jakub Minárik, ZK 1904 Košice.

PRÍPRAVKA  „B“:

Váha 24 kilogramov – Ivan Voloshchuk, Kelmentsy /Ukrajina/, 2. Radu Braga, Moldavsko, 3. Matúš Haburaj, Slávia Snina, 4. Lukáš Gladiš, Slávia Snina.

Váha 26 kilogramov – 1. Damian Cutcovschi, Moldavsko, 2. Maxim Panus, Moldavsko, 3. Soňa Múčková, Bánovce nad Bebravou, 5. OLIVER FIRKAĽ,  Slávia Snina.

Váha 30 kilogramov – 1. Štefan Aľušik, Slávia Snina.

MLADŠÍ  ŽIACI:

Váha  62 kilogramov – 1. Samuel Beck, ZK 1904 Košice, Richard Čmiľ, Slávia Snina, 3. Patrik Beck, ZK 1904 Košice.

STARŠÍ  ŽIACI:

Váha 62 kilogramov – 1. Nikoden Prewenski, Spiczyn /Poľsko/, 2. René Kolvek, Moldava nad Bodvou.

Váha 68 kilogramov – 1. Frederik Sovík, Stará Ľubovňa, 2.  Oliver Andrejko, Slávia Snina.

PORADIE  DRUŽSTIEV: 

1. ZK 1904 Košice (48 bodov), 2. Moldavsko (42 bodov), 3. Ukrajina (38 bodov),  5.  SLÁVIA  SNINA,  6. Stará Ľubovňa (21 bodov), 7. Spiczyn Poľsko (20 bodov), 8. Jedla Košice (15 bodov), 9. Moldava nad Bodvou.

Poháre, diplomy, medaily a upomienkové predmety odovzdal Ing. Anton Andrejko, predseda klubu, manželka nebohého J. Židzíka Katka a dcéra Jana.

Autor: 

  • (pa)
  • Snina

Foto: 

PA
 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné