Medaily aj osobné rekordy z druhého kola Jarných majstrovstiev VSO v plávaní

Dvadsiatka humenských plavcov (8 chlapcov a 12 dievčat) sa v Košiciach 4. mája pasovala  s konkurenciou východu republiky - z Košíc, Prešova, Popradu, zo Spišskej Novej Vsi, z Michaloviec a zo Svitu. Na štart nastúpilo 107 mužov (10-roční a starší) a 111 dievčat  (11-ročné a staršie).

Naša juniorka Ema Borščová malá strieborný deň, medaily získala v disciplínach 200 m prsia a polohové preteky. Nina Trebišovská zaplávala bronzového motýlika na 100-m dĺžke.

Staršia žiačka Zuzana Pavlíková dvakrát stála na striebornom stupni víťazov – 100 m kraul aj motýlik, dvakrát na na bronzovom  - 100 m znak a 200 m polohové preteky. Michal Pandoš si obľúbil na týchto pretekoch tretí najlepší čas - čo štart to bronzová medaila – 100 m znak a motýlik, 200 m kraul, prsia a polohové preteky.

V kategórií mladších žiakov získal Rastislav Fecenko striebornú medailu v znaku na 100 m a trikrát bronz – 100 m motýlik, 200 m prsia a polohové preteky. Ľubomír Findrik si v znaku na 100 m vylovil bronzovú medailu.

Za stupňom víťazov skončili: Sandra Ferjaková, Marek Harvilik, Michal Hlubik, Nina Horňáková, Nikolas Jevič, Nadja Katkovčin, Adam Kulik, Vanesa Lukáčová, Viktória Mattová, Eva Onderišinová, Sophia Sotáková, Dominika Vasiľková, Petra Vasiľková a Peter Šepeľa.

Plavci Plaveckého klubu CHEMES si zlepšili 49 osobných rekordov.