Jesenné majstrovstvá VSO v plávaní v humenskom bazéne

Prvým kolom Jesenných majstrovstiev Východoslovenskej oblasti začali v sobotu 26. októbrana humenskej plavárni nielen naši plavci maratón pretekov s blížiacim sa koncom kalendárneho roku. Jedenásť klubov nominovalo na štart 100 mužov (chlapcov) a 99 žien (dievčat). V domácom krátkom 25-metrovom bazéne štartovalo 12 plavcov a 12 plavkýň klubu Chemes Humenné.

Trinásťročný Dominik Luksaj v troch disciplínach nepustil nikoho pred seba - tri zlaté medaily si vylovil za 100metrovprsia, 100 a 400metrov polohové preteky. Dvakrát bol ocenený striebrom - 50 a 100metrov voľný spôsob.

Timotej Leško stál dvakrát na zlatom stupni víťazov - 50 a 100metrov voľný spôsob a raz doplával na bronzovej pozíciiv disciplíne 100metrov polohovka.

Zuzana Pavlíková sa potešila zo zlata na trati 200metrov motýlik a štyrikrát dohmatla na bronzovej pozícii - 50 a 100metrov voľný spôsob, 100metrov prsia a 100metrov polohové preteky.

V kategórii dvanásťročných plavcov bol z humenského klubu najúspešnejšímOliver Verba s troma zlatými kovmi – 100metrov voľný spôsob, 200metrov motýlik a 100metrov polohové preteky; jednu bronzovú medailu mu odovzdali po doplávaní kraulu na dĺžke 50 metrov.

Matúš Adamec sa zlatým medailám potešil dvakrát – 100metrov prsia a 400metrov polohové preteky; striebro si vyplával v znaku na 200metrov a bronz v päťdesiatke voľným spôsobom.

Mária Balogáčová si vyplávala zlato v disciplíne motýlik na 200metrov, bronz jej zavesili na hruď po doplávaní 100metrov voľným spôsobom.

Rastislav Fecenko zvládol 200metrov motýlik bronzovo.

Tesne za stupňom víťazov skončili: Marek Harvilik (4. motýlik na 200m), Petra Vasiľková(5.  znak na 100 a 200m), Ľubomír Findrik(5. motýlik na 200m).

Štrnásťročný Boris Barica zaplával najlepší čas v znaku na 200metrov, dve strieborné medaily si vyplával v disciplínach 100 metrov voľný spôsob a 400metrov polohovka.

Ema Borščovása postavila na strieborný stupeň víťazov po doplávaní polohovky na 100metrov a bronzovú medailu získala v motýliku na 200-m trati.

Nina Trebišovskási postriebrila motýlika na 200metrov a Michal Pandoš zaplával bronzové prsia na 100metroch.

Desaťročné dievčatá si zobrali domov po dve medaily: Laura Ovšanyová strieborné - 200metrov motýlik a 100metrov polohové preteky; Dominika Vasiľková bronzové v tých istých disciplínach.

Sandra Ferjaková doplávala na štvrtom nepopulárnom mieste motýlika po 200metroch.

Jedenásťročná Viktória Mattová dva razy doplávala štvrtá - 100m polohovka a 200m motýlik; aj Martin Leňo dohmatol na štvrtom mieste 100m prsia. Nikolas Jevič motýlika na 200m doplával na piatej pozícii.

Plavci Plaveckého klubu CHEMES získali spolu 35 medailí – 13 zlatých, 10 strieborných a 12 bronzových. V hodnotení klubov skončili na týchto pretekoch tretí. Humenská omladina si vylepšila osobné rekordy v 73 prípadoch.