Humenský odchovanec Sebastián Minich vyzbieral cenné medailové priečky z troch antukových turnajov. Dievčatám sa nedarilo

Štvorica humenských tenistov – Sebastián Minich (teraz TK Slovan Bratislava), Dávid Keller, Karin Ferjaková a Diana Podolská, má za sebou niekoľko letných tenisových turnajov v rôznych častiach našej vlasti. Všetci štartujú vo vekovej kategórii starších žiakov triedy A. Najviac sa na spomínaných antukových dvorcoch v Prešove, Žiline a Bratislave darilo S. Minichovi. Po niekoľkých úspešných turnajoch tentokrát K. Ferjaková našla vo svojich súperkách iba premožiteľky, nedarilo sa ani našim ďalším dvom tenistom 1. TC Humenné.

DVOJHRA

Na súťaž jednotlivcov kategórie dievčat sa registrovalo 42 hráčok, vyžrebované boli v 64-člennej vyraďovacej fáze. Karin Ferjaková zvládla iba jednu súperku, porazila v prvom kole Vanessu Kolesárovú rozdielom 2:0 po setoch 6:2 a 7:6 (5). Následne prehrala s Emou Vatrtovou 0:2 (5:7, 3:6).

Diana Podolská si v prvom kole poradila s Jesiccou Kolesárovou 2:1 po setoch 5:7, 6:4 a 7:5. V druhom kole však ľahko podľahla BernadetteMichalčíkovej 0:2 (0:6, 0:6). Víťazkou dvojhry dievčat sa stala nasadená jednotka turnaja, Simona Šurinová, ktorá vo finále zdolala nasadenú dvojku Adelu Gemzickú rozdielom 2:1 (6:3, 3:6, 6:0).

Tridsaťjeden chlapcov sa vtesnalo do 32-členného pavúka. Sebastián Minich (nasadená päťka turnaja) postúpil do druhého kola cez AndréNathanHalahiju, nad ktorým vyhral 2:1 po setoch 6:1, 5:7 a 6:4. Následne si takmer bez boja poradil s Jakubom Medveďom 2:0 (6:0, 6:1). Vo štvrťfinále však podľahol neskoršiemu finalistovi, nasadenej štvorke, Oliverovi Pivníkovi, rozdielom 1:2 (7:5, 1:6, 4:6).

Dávid Keller si zahral iba jeden zápas, vyradil ho v prvom kole Matúš Kido, 0:2 (1:6, 4:6). Víťazom súťaže jednotlivcov chlapcov sa stal Patrik Lábaj, ktorý si poradil vo finále s O. Pivníkom 2:0 (6:2, 6:3).

ŠTVORHRA

Najúspešnejším na turnaji v srdci Šariša bol spomedzi našej štvorice Sebastián Minich. Štrnásť párov v 16-miestnej vyraďovacej fáze sa spolu s Patrikom Lábajom prebojovali postupne cez tri páry až do finále, kde porazili nasadený prvý pár v súťaži, Rastislav Kubovič / MarkusLazarčík, pomerom 2:0 po setoch 6:2 a 6:4, a stali sa víťazmi súťaže párov.

Dávid Keller s Jakubom Kristiánom Novákom vypadli hneď v prvom kole, podľahli 0:2 (3:6, 5:7) dvojici X. Jakubovič / M. Ivan.

Štvorhra dievčat mala osemnásť dvojíc, vyžrebovaných do 32-členného pavúka. Diana Podolská sa Vanessou Kolesárovou prebojovali do štvrťfinále, prvé kolo mali voľný žreb, ale podľahli 0:2 (3:6, 0:6) dvojici Nela Konopková / Jessica Kolesárová. Karin Ferjaková v súťaži štvorhry neštartovala.

ŽILINA (20. – 23. 7.) – TK Žilina

DVOJHRA

Do súťaže jednotlivcov chlapcov sa prihlásilo 39 hráčov, vyžrebovaných do 64-člennej vyraďovačky. Jediný náš zástupca, Sebastián Minich, ako nasadená dvojka turnaja, mal prvé kolo voľné, v druhom porazil 2:0 (6:0, 6:3) Jána Matulu. Následne v osemfinále si poradil s Ottom Jamesom Janderom 2:0 po setoch 6:1 a 7:6 (1), vo štvrťfinále vyradil Andreja Kompiša rozdielom 2:0 (6:3, 6:4). V semifinále sa stretol s nasadenou trojkou, Bence Tóthom, ktorého porazil 2:0 (7:5, 6:1). Vo finálovom zápase na Minicha čakal Jonáš Sebastián Safko, ktorého humenský odchovanec porazil v troch setoch 2:1 (4:6, 6:4 a 7:6 (4)).

Dievčatá sa registrovali na dvojhru v počte 42, rovnako boli vyžrebované do 64-členného pavúka. Žreb Ferjakovej neprial, keď ju vyradila z ďalších bojov nenasadená Renáta Jamrichová, neskoršia absolútna víťazka dvojhry aj štvorhry. Humenská tenistka s ňou prehrala 0:2 (1:6 a 1:6). Vo finále Jamrichová porazila Karolínu Krajmerovú 2:0 po setoch 7:6 (5) a 6:3.

ŠTVORHRA

Konečný výsledok štvorhry chlapcov určite potešil humenský  tenisový klub. Sebastián Minich a Bence Tóth, ako nasadené jednotky turnaja, si v 16-člennej vyraďovacej fáze počínali výborne. Postupne vyradili dvojice – M. Karasz / J. Karovič 2:0 (6:0, 6:0), J. Medveď / M. Paulík 2:0 (6:4, 6:1), v semifinále A. Kompiš / J. Chovanec 2:1 (6:3, 4:6, 10:5). Vo finále na druhej strane siete ich čakali súperi Jonáš Sebastián Safko a Matúš Kido, ktorých porazili ľahko 2:0 po setoch 6:1 a 6:1.

Pätnásť párov dievčat si konkurovalo vo štvorhre. Karin Ferjaková a Gabriela Košecká vypadli už v prvom kole, keď podľahli 1:2 (2:6, 6:1, 10:12) dvojici Hana Šimová / Alexandra Zapletalová. Víťazkami štvorhry dievčat v Žiline sa stala dvojica Lucia Hradecká a Renáta Jamrichová, vo finále zdolali dvojicu T. Šramková / E. Mravcová 2:0 (6:1, 7:5).

BRATISLAVA (2. – 6. 8.)

DVOJHRA

Štyridsaťtri chlapcov si rozdelilo pozície žrebovaním v 64-člennej vyraďovacej fáze. Naša nasadená päťka, Sebastián Minich mal svoj herný deň, keď nestačil až na finálového súpera, jednotku turnaja, Simona Norrmana, ktorý mu dovolil uhrať iba jednu hru... 0:2 (0:6, 1:6). Minichmal voľný žreb v prvom kole, potom porazil 2:0 (6:1, 6:3) Timoteja Titka aj Patrika Lábaja 2:0 (7:5, 6:3). Vo štvrťfinále na jeho rakete skončil Marek Naňo 2:0 (6:4, 6:2) a v semifinále za stavu 1:1 (4:6, 6:3 a 4:0) Samuel Guzoň zápas skrečoval.

Ani na bratislavskej antuke sa Karin Ferjakovej nedarilo. Vypadla hneď v prvom kole dvojhry s Dominikou Pirohovou 0:2 po setoch 2:6 a 1:6.

Diana Podolská si poradila v prvom kole s Kristínou Ceperkovou 2:0 (6:4, 6:4), následne zostala na rakete LilianyFeeteovej 1:2 (6:4, 3:6, 2:6). Víťazkou dvojhry dievčat sa stala Katarína Pavlechová, vo finále zdolala Karolínu Krajmerovú 2:1 po setoch 3:6, 6:2 a 6:1.

ŠTVORHRA

Aj bratislavské tenisové dvorce boli k Sebastiánovi Minichovi vľúdne. Spolu so SimonomNorrmanom sa stal víťazom súťaže párov chlapcov (15 dvojíc). Opäť ako nasadené jednotky v súťaži, mali voľný žreb prvého kola. Porazili dvojice - S. Melaga / S. Krnáč 2:0 (6:4, 6:4) a P. Lábaj / R. Kubovič 2:0 (6:0, 6:2). Vo finále si poradili s párom Bence Tóth a Jonáš Sebastián Safko rozdielom 2:0 po setoch 7:6 (5) a 6:4.

Dievčatá vytvorili 20 párov. Karin Ferjaková s Gabrielou Košeckou porazili súperky prvého kola, Z. P. Herdický / L. Hlavinková 2:1 (3:6, 6:3, 10:7). Na ďalšiu dvojicu D. Pirohová / E. Gonosová nestačili, prehrali 1:2 po setoch 6:1, 4:6 a 6:10. Víťazkami sa stala dvojica Tamara Šramková a Ema Mravcová.

Naša druhá tenistka, Diana Podolská, hrala štvorhru s ViviennePotičnou, prehrali hneď v prvom kole 0:2 (5:7, 1:6) s dvojicou K. Kovarčíková / M. Vallová.