Humenský bazén zavŕšil sezónu najmladších plavcov SPF východu krajiny

Na humenskej plavárni sa v sobotu 29. júna stretli mladí plavci z východu Slovenska. Plavecký klub CHEMES Humenné bol poverený usporiadaním pretekov 3. kola Slovenského pohára pre najmladších plavcov registrovaných v Slovenskej plaveckej federácii, presnejšie vo veku od 7 do 11 rokov.

V krytom krátkom 25-metrovom bazéne sa na štartové bloky postavilo 49 chlapcov a 47 dievčat z deviatich klubov. Tréneri z usporiadateľského klubu – Ján Pencák a Eva Rabajdová na tieto preteky nominovali trinásť chlapcov a rovnaký počet dievčat.

Deväťročná Noemi Daňová nemala konkurenciu v piatich disciplínach – 50 m znak, prsia a motýlik, 100 m voľný spôsob a  polohové preteky; tretia skončila v kraule na 50-tich metroch. Samuel Lichman vystúpil dvakrát na zlatý stupeň – 50 m znak a 100 metrov polohové preteky; dvakrát doplával na druhej pozícii, v disciplínach  50 metrov motýlik a kraul. Oliver Sabadoš mal v dvoch štartoch najrýchlejší čas – 25 m znak a prsia;  na druhom mieste skončil na trati 25 m prsia a raz dohmatol na tretej pozícii pri 50 metroch motýlik. Na bronzových medailových pozíciách doplávali: Tomáš Biľo (50 m znak) a Nina Regulová (50 m motýlik).

Tesne za stupňom víťazov skončili: Vanessa Vagaská, Beatrice Crea, Hana Mydlová, Olívia Sotáková, Petra Grešová  a aj osemročný Samuel Chalupka.

Desaťročný Kristián Gabrík si pozlátil tri plavecké disciplíny - 50 m kraul a znak; 100 a 200 metrov polohové preteky. S druhým najrýchlejším časom a striebornou medailou doplával znak na 50 metrov. Laura Ovšanyová bola najrýchlejšia v znakárskej disciplíne na 100 metroch a v polohovke na 200 metrov; strieborná v polohovke na 100 m aj v kraule na 100 metrov; na treťom mieste doplávala 100-metrový motýlik. Šimon Račko zvíťazil v motýliku na 50 metrov, trikrát skončil druhý - 50 m prsia, 100 m a 200 metrov polohové preteky; dvakrát tretí - 50 m kraul a znak. Filip Luksaj si pozlátil prsia na 50 metrov, znak na 50 metrov doplával na druhej priečke a trikrát si vyzdvihol bronzovú medailu za tretie miesto - 50 m motýlik, 100 m prsia a 200 m polohové preteky. Na zlatej pozícii plávali aj Eva Onderišinová (50 m prsia) a Sophia Sotáková (50 m kraul). Medailové pozície patrili aj Dominike Vasiľkovej - striebro 100 m prsia a bronz 200 m polohové preteky. Sandra Ferjaková plávala na striebornej pozícii v polohovke na 200 metroch.

Za stupňom víťazov v tejto vekovej kategórii doplávali: Filip Boršč, Nadja Katkovčin, Jakub Čajbik, Slavomír Bobaľa a Slavomír Baziľak.

Jedenásťročný Martin Leňo si postriebril polohovku na 200-metrovej trati. Maroš Andrejkovič doplával 50 m voľným spôsobom v rovnakej vekovej kategórii na piatom mieste.

Týmito pretekmi najmladší plavci ukončili úspešnú letnú plaveckú sezónu. Všetkým členom a priateľom  klubu Chemes Humenné prajeme aktívne prežitie letných prázdnin a úspešný návrat do zimnej plaveckej sezóny.