Humenčanky na futbalovom zraze „východnej konferencie“

Východoslovenský futbalový zväz v priebehu roka organizuje pre jednotlivé kategórie žiakov a žiačok kontrolné zrazy, dvakrát v jarnej a dvakrát v jesennej časti.

Na ten posledný do Prešova pod vedením trénerov Erika Maka (brankár), Petra Ľuptáka a Dušana Kepčára bol pozvaný výber z kategórie žiačok U-14. Stretlo sa tak 22 hráčok z jedenástich klubov východného Slovenska.

Na zraz boli pozvané aj hráčky z Horného Zemplína - Radoslava Beslerová a Anna Mária Ufnárová, ktorá bola ObFZ v Humennom vyhodnotená ako najlepšia žiačka za rok 2018. Kmeňovým klubom tejto mladej dvojice futbalistiek je FK Humenné. Ako náhradníčky boli nominované Sára Sokolovičová a Radoslava Mattová.

,,Dievčatá sa na týchto stretnutiach pripravujú na turnaj v Dunajskej Lužnej, ktorého sa zúčastnia všetky výbery krajských futbalových zväzov. Konečným cieľom je pripraviť dievčatá tak, aby sa dostali do novovytvorenej reprezentácie Slovenska kategórie U-15, ktorá by mala fungovať od začiatku budúcej futbalovej sezóny,“ konštatoval Peter Ľupták, asistent trénera výberu VsFZ žiačok U-14.

Autor: 

  • (fk
  • ar)
  • -MJK-; Prešov;

Foto: 

ARCHÍV FKHE
 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné