Horné Považie vyplavilo päť medailí humenským „piraňkám“

Mladí plavci slovenských klubov vo veku 9 - 12 rokov sústredili svoje sily a talent v dňoch 22. a 23. apríla v rámci 2. kola pretekov Slovenského pohára žiakov v dlhom 50-metrovom bazéne mesta Žilina. Na štart sa prihlásilo 386 pretekárov (180 chlapcov a 206 dievčat) z 35 slovenských klubov. Za Plavecký klub Chemes Humenné, s dvojicou trénerov Jánom Pencákom a Luksajom, cestovali na Horné Považie dve dievčatá a štyria chlapci.

Desaťročný Oliver Verba zaplával strieborného motýlika na 100 m časom 1:27.15 min. a v disciplíne 100 m prsia mu čas 1:42.04 min. postačoval na bronzovú medailu.  Dvakrát skončil tesne za pódiovým umiestnením, na štvrtom mieste - 50 m motýlik a 200 m polohové preteky.

Jedenásťročný Dominik Luksaj svojimi osobnými rekordami v prsiarskych disciplínach (100 m – 1:28.32 min. a 200 m – 3:11.61 min.) prekonal všetkých súperov a dvakrát sa na jeho hrudi na stupni víťazov zaligotali zlaté medaily.

Dvanásťročný Martin Ján Vaceľ v motýliku a prsiach na 200 m obsadil zhodne piate miesto, rovnako šiesty dohmatol v motýliku a prsiach na polovičnej trati 100 metrov. Michal Pandoš bol najlepší siedmy za motýlik na 100 m, ôsmy doplával znak na 200 metrov a deviaty v kraule na 200 m v tej istej vekovej kategórii.

Zuzana Pavliková medzi jedenásťročnými dievčatami v motýliku na 100 m skončila na nepopulárnom štvrtom mieste, piata doplávala na 200 m voľným spôsobom, šiesta na polovičnej trati VS, siedma prsia na 100 metrov a ôsma v znaku na 200 metrov.

Ema Borščová v kategórii dvanásťročných dievčat zaplávala tretí najlepší čas v motýliku na 200 m, disciplínu prsia na 200-m dĺžke dohmatla na piatej pozícii a 100 m prsia na ôsmej.

Naši mladí plavci získali v Žiline päť cenných kovov. Dokázali konkurovať slovenskej plaveckej špičke aj umiestneniami v prvej desiatke. Až na tri prípady si zverenci trénera M. Tomahoghavo všetkých štartoch vylepšili svoje osobné rekordy, čím urobili radosť a dobré meno nášmu plaveckému klubu i svojmu mestu.