Glanz Cup 2019 na humenskej tenisovej antuke. Z pätice našich mladých nádejí sa tešila dvojica Nazadová a Šebáková

Štvordňové výmeny ponad tenisovú sieť v Humennom zabezpečil v termíne 5. - 8. júla

na dvorcoch 1.TC Humenné celoslovenský tenisový turnaj mladších žiakov triedy „B“- GLANZ CUP 2019.

Priamo na mieste sa s konečnou platnosťou registrovalo na turnaj 13 dievčat a 21 chlapcov. 1.TC Humenné reprezentovali - BiankaNazadová a Tamara Šebáková; Filip Goffa, Tomáš Goffa a Samuel Mato.

Z tejto humenskej pätice sa na víťazné priečky dostali Bianka a Tamara, keď obsadili tretie miesto vo štvorhre dievčat.

Víťazkou turnaja sa stala Lujza Kozmová z TK Mladosť Košice. Víťazom chlapčenskej dvojhry je Jakub Kubiš z TK Banská Bystrica.

CHLAPCI

DVOJHRA (21, 32-ka pavúk)

Nasadená jednotka turnaja Jakub Kubiš sa predieral súťažou podľa papierových predpokladov, keď sa stal víťazom turnaja Glanz Cup. Vo finále zdolal rozdielom 2:0 po setoch 6:1 a 7:5 turnajovú trojku Timoteja Jánošíka.

Filip Goffa vypadol hneď v prvom kole, podľahol 0:2 (2:6, 0:6) Samuelovi Trojanovi. Tomáš Goffa mal prvé kolo voľný žreb, potom však skončil na rakete porazeného finalistu, Timoteja Jánošíka 0:2 (0:6, 0:6). Samuel Mato si tiež zahral iba jeden zápas, vyradil ho Dominik Kačur rozdielom 0:2 (2:6, 6:7 - 1).

ŠTVORHRA (9 párov, 16-ka pavúk)

Do štvorhry chlapcov sa zaradila humenská dvojica Filip Goffa a Tomáš Goffa. Zastavila ich hneď prvá dvojica vo štvrťfinále (prvé kolo mali voľno), Oliver Hlivjak / Jakub Madej (0:2 – 0:6, 0:6).

Finálový roztrel zvládla lepšie dvojica Jakub Kubiš / Timotej Jánošík, keď porazila dvojicu O. Hlivjak / J. Madej 2:0 (6:3, 6:2).

DIEVČATÁ

DVOJHRA (13, 16-ka pavúk)

Lepšie z našej dvojice si počínala Tamara Šebáková, vyhrala prvý zápas nad SarouDragošekovou 2:0 (6:2, 6:1), no následne vo štvrťfinále podľahla 0:2 Jessice Kolesárovej  po setoch 1:6 a 0:6. BiankaNazadová bola nasadenou trojkou na turnaji, avšak podľahla hneď prvej súperke, Dominike Petríkovej 0:2 (2:6, 1:6).

Finále patrilo dvojici nasadenej jednotke Lujze Kozmovej a dvojke J. Kolesárovej (2:0 – 6:4, 6:2), ktoré si aj takto rozdelili poradie.

ŠTVORHRA (6 párov, 8-čka pavúk)

Do bojov súťaže dvojíc vstúpilo len šesť párov, preto možnosť zisku medailového umiestnenia bola na dosah. Humenskému páru B. Nazadová / T. Šebáková sa podaril zisk bronzovej medaily. Stačila im na to jedna výhra zo štvrťfinále, keď zdolali dvojicu SaraDragošeková / Soňa Michaľáková 2:1 po setoch 7:5, 2:6 a 10:7. Následne podľahli neskorším víťazkám, L. Kozmová / J. Kolesárová 0:2 (2:6, 1:6). Tie vo finále zdolali 2:0 (6:1, 7:5) pár Timea Gross / Nela Kuriľáková.