Druhé kolo FPD Slovenského poháru žiakov VSO v plávaní

Do Michaloviec pricestovala omladina z východu Slovenska - 70 chlapcov a 51 dievčat, aby si zmerali výkonnosť pred blížiacim sa koncom jarnej plaveckej sezóny. Do súťaže sa zapojili aj plavci Plaveckého klubu CHEMES Humenné, ktorých v bazéne usmerňovali tréneri Blaško a J. Pencák. Na štart sa postavilo štrnásť chlapcov a dvanásť dievčat z Humenného, vo veku 8 až 11 rokov.

Najmladší, iba 8-ročný Samuel Chalúpka na krátkej trati v disciplíne znak na 25 m doplával na štvrtom mieste.

Deväťročná Noemi Daňová nepustila nikoho pred seba a zvíťazila vo všetkých štyroch disciplínach: 50 m - kraul, znak, prsia aj motýlik. Samuel Lichman dvakrát vystúpil na najvyšší stupeň víťazov – 50 m kraul a motýlik; dva razy doplával na druhej pozícii – 50 m znak a prsia. Oliver Sabadoš doplával v znaku na 50 metrov s najrýchlejším časom a voľným spôsobom dohmatol ako druhý. Ďalší naši v tejto vekovej kategórii sa do prvej trojky nedostali - Tomáš Biľo, Beatrice Crea, Petra Grešová, Alexandra Kračuníková, Sarah Marcinová, Hana Mydlova a Nina Regulová.

Desaťročný Kristián Gabrík zvíťazil v dvoch disciplínach: 50 m – kraul aj znak; druhý doplával v motýliku na 50 metrov. Šimon Račko si vyplával tieto medailové umiestnenia: 1. miesto za 50 m motýlik, 2. miesto za 50 m prsia a tretí v poradí bol v kraule aj znaku na 50-m trati. Filip Luksaj zvíťazil v prsiarskej disciplíne na 50 m, druhý doplával znak na 50 metrov. Laura Ovšanyová v znaku na 100 m dohmatla na druhej pozícii a tri disciplíny doplávala na treťom mieste – 100 m kraul, prsia a motýlik. Ostatní v tejto kategórii na stupne víťazov tentokrát nedosiahli: Slavomír Baziľak, Slavomír Bobaľa, Nadja Katkovčin, Eva Onderišinová, Sphia Sotáková, Marko Straka, Dominika Vasiľková a Jakub Čajbik.

Z jedenásťročných sa najlepšie umiestnil Martin Leňo - 8. miesto v motýliku na 100 metrov. V tejto kategórií ešte štartovali - Michal Hlubik a Nikolas Jevič.

Na týchto pretekoch v srdci Zemplína si naši plavci 71-krát vylepšili svoje osobné rekordy.