D.Luksaj prekonal slovenský rekord 13-ročných plavcov v disciplíne 50m prsia

Poslednými pretekmi kalendárneho roku 2019 sa naši plavci rozlúčili so zimnou plaveckou sezónou. Boli nimi Medzinárodné plavecké preteky v podobe Memoriálu gen. Ľudovíta Kukorellihosa v metropole východu. Uskutočnilisa v dňoch 20. a 21. decembra. Na štart sa postavilo 173 mužov a 110 žien z Čiech, Gruzínska, Litvy, Poľska, Ukrajiny a zo Slovenska.

Na podujatí štartovali aj pretekári Plaveckého klubu Chemes Humenné, desať chlapcov a štyri dievčatá. TrénerovJ. Pencáka a M. Tomahoghapotešilo najmä vylepšenie osobných výkonov, a to v počte tridsaťtri.

Diminik LUKSAJznova dokázal, že to v plaveckej dráhe dokáže. V kategórii 13-ročných plavcov zvíťazil v prsiarskom šprinte na 50metroch a časom 32,49 sekúnd prekonal slovenský rekord v 50-metrovom bazéne. K zlatej medaile si pribalil aj ďalšie dve strieborné - 100 metrov prsia a rovnaká dĺžka motýlik.

Vanesa LUKÁČOVÁsi vyplávala striebro v prsiach na 100metrov.

Timotej LEŠKOdvakrát skončil na štvrtom mieste - 50m kraul a 100m znak.

Dvanásťročný Oliver VERBA dvakrát stál na zlatom stupni víťazov - 100 a 200 metrov motýlik, a raz na striebornom za 200metrov kraul.

Matúš ADAMECsi pozlátil prsia na 50metroch, po doplávaní disciplíny 100m prsia mu odovzdali striebornú medailu a bronz si prebral za polohovku na 400metrov.

Mária BALOGÁČOVÁv motýliku na 200metroch vyletela na zlatý stupeň víťazov a motýlik na dĺžke 100m doplávala bronzová.

Adam KULIKsa tešil dvom medailám,  striebro si domov doniesol za 400m voľný spôsob a bronz za znak na 100metrov.

Rastislav FECENKOskončil 200m znak na štvrtom mieste. Ľubomír FINDRIKdoplával 200 m znak siedmy a to isté umiestnenie získal Marek HARVILIK v znaku na 100metroch.

Naši najstarší štrnásťroční plavci skončili v prvej osmičke – Ema BORŠČOVÁ v polohovke na 400 m bola piata, rovnako piata dohmatlaNina TREBIŠOVSKÁ v motýliku na 200metrov. Boris BARICA doplával 200m znak na šiestom mieste a Michal PANDOŠ dvakrát skončil ôsmy- 200a 50m prsia..