Deň športu plavcov v Lackovciach. Na suchu aj vo vode

Stretnutie plavcov, rodičov a priateľov plávania s trénermi, pred blížiacim sa ukončením letnej plaveckej sezóny zorganizovali na sobotu 15. júna členovia Plaveckého klubu Chemes Humenné o. z.

Na futbalový štadión do Lackoviec smerovali automobily s rodičmi a deťmi z Humenného a okolia. Od rána sa pripravoval guľáš, mäsové aj iné chuťovky, občerstvenie, aby nikto neodišiel z akcie hladný.

Program sa začal predpoludním odovzdaním pamätných dresov pre našich úspešných plavcov – medailistov z Majstrovstiev SR mladších žiakov. Dres si obliekol dvojnásobný majster SR  a multimedailista  OLIVER VERBA, a  MATÚŠ ADAMEC, ktorý získal na majstrovstvách bronzovú medailu. Ostatným plavcom odovzdal  pamätné magnetky predseda klubu Marián Tomahogh.

Podujatie pokračovalo súťažami pre deti – pre zmenu na suchu – preťahovanie lanom, nosenie vody, preteky vo vreci, skákanie cez prekážky, hral sa futbal a basketbal. Po súťaži dobre padlo osvieženie vďaka polievaciemu zariadeniu futbalového ihriska či relax vo vode v neďalekej Ciroche, lebo slnko dalo o sebe poriadne vedieť.

Podával sa guľáš, párky, špekáčiky a na uhasenie smädu sa pre deti čapovala kofola a pre dospelých pivo. O štvrtej popoludní po družnej debate sme sa postupne rozišli domov. Športového  dňa sa zúčastnilo   sedem trénerov - organizátorov, 83 dospelých, rodičov a 84 detí.

Myslíme si, že tento nultý ročník sa vydaril, za čo patrí srdečná vďaka sponzorom, hlavne spoločnostiam CHEMES a ALTHAN. Ďakujeme aj rodičom, ktorí  sa aktívne podieľali na príprave, ako aj samotnom priebehu športového dňa. Poďakovanie zároveň patrí vedeniu Obecného úradu v Lackovciach za poskytnutie veľmi pekných priestorov na športovanie a spoločenské posedenie.

                                                                                                    

Autor: 

  • (mtgh)
  • -MJK-; Lackovce
 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné