Dažďom pokropení Humenčania zvládli náročnosť zeleného trávnika

Intenzívny celodenný dážď a typické jesenné ochladenie v sobotu 5. septembra neubralo na kvalite ani atraktivite futbalu. Rozhodca rozdával žlté karty aj divákom na tribúnu, len nie súperovi. Aby sa nepovedalo, nejaké dve žlté napomenutia sa im ušli až v samom závere stretnutia. Humenčania pocítili rozhodnosť hlavného arbitra už v 16. minúte, kedy pokutový kop s ľahkosťou premenil Tomáš Krochta. To malo ale za následok súdržnosť tímu domácich a odpoveďou bolo otočenie skóre na 2:1 v prospech FK Humenné ešte do polčasovej prestávky. Záver I. polčasu sa niesol v réžii Filipa Serečina. V oboch prípadoch sa výborne zorientoval v šestnástke súpera. Pri rozhodujúcom góle mál s ním hrala aj šťastena. Nedôrazná strela obtrela ešte dvoch brániacich hráčov hostí, po mokrých dresoch sa len lopta len šmýkala a zmenila dráhu strely. Inak pozorný brankár Miro Gutič zostal v pomykove a loptu už nedokázal zachytiť. Viditeľne skvelý futbalový výkon podával v priebehu zápasu Lukáš Kulich, ktorého snaha o víťazstvo Humenčanov bola korunovaná v 52. minúte, keď prispel svojím gólom k zisku troch bodov do tabuľky. Golman z tímu Veľké Revištia podával aj v upršanom počasí občas až nadpriemerné výkony, keď dokázal vychytať aj dorážky. Jeden z fanúšikov sa vyjadril, že práve takého brankára by Humenné potrebovalo.

TIPOS III. LIGA VÝCHOD – 12. kolo

FK HUMENNÉ – VEĽKÉ REVIŠTIA

3:1 (2:1)

Góly:44. a 45. Filip Serečin, 52. Lukáš Kulich – 16. (11 m) Tomáš Krochta.

Žlté karty:23. E. Streňo, 29. L. Kulich, 62. M. Sidor – 88. J. Kost, 90. D. Lukhanin.Rozhodovali:Peter Knap – D. Havira, J. Maliňák– 260 divákov.

FK HE:Dávid Slávik –M. Sidor, I. Komjatý, R. Kovalčík, L. Kulich (71. S. Salanci), E. Streňo, F. Serečin, C. Vasiľ, J. Skvašík, Pe. Vojtovič (75. Pa. Šuľák), Pa. Ruskovský (59. M. Jakubov). Tréner: Peter Košuda.

FK:Miroslav Gutič – Pe. Šalagovič, J. Dargaj, M. Janočko (81. M. Veselovský), J. Kost, E. Zolotarev (81. R. Bumbera), Pe. Veselovský, D. Lukhanin, T. Krochta (66. D. Gužinák), O. Franchuk, F. Centek (52. J. Varga). Tréner: Ján Gajdoščík.

• STROPKOV - MFK SNINA 4:1.
  • Vranov n/T. – Bardejovská Nová Ves 5:0, Kalša – Svidník 4:0, Prešov – Lipany 6:3, Spišská Nová Ves – Plavnica 4:2, Poprad B – Krompachy 2:1, Šarišské Michaľany – Giraltovce 1:1.

Vranov                 11           9             1             1             29:7       28

Lipany                  11           9             0             2             31:11     27

Prešov                 11           8             1             2             35:12     25

Humenné           11           8             1             2             25:8       25

Poprad B             11           8             0             3             26:14     24

Kalša                     11           7             1             3             23:14     22

Svidník                 11           4             3             4             13:14     15

Stropkov             11           6             1             4             18:17     19

Snina                    11           4             2             5             14:20     14

Š. Michaľany      11           4             2             5             10:17     14

Bard. N. Ves      11           3             2             6             18:31     11

Plavnica               11           2             2             7             9:22       8

Spiš. N. Ves        11           1             3             7             10:16     6

V. Revištia          11           2             0             9             7:36       6

Krompachy        11           1             2             8             10:20     5

Giraltovce           11           1             1             9             8:30       4

Najbližšie zápasy FK Humenné:

• 13. kolo – 13. októbra o 14.30 hod.: ŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves – FK Humenné.
  • 14. kolo – 19. októbra o 14.00 hod.: FK Humenné – 1. FK Svidník.