Christián Valalik triumfoval na ďalších dvoch halových tenisových turnajoch

Hráč 1. Tenisového klubu Humenné zvíťazil na tenisovom turnaji na tvrdom povrchu v Prešove (19. – 21. január) a o týždeň neskôr v Levoči (26. – 27. januára) na antukovom turnaji, v oboch prípadoch v kategórii chlapcov do desať rokov.

TAPO OPEN (21 účastníkov)

Tvrdý tenisový povrch nerobil problém Christiánovi Valalikovi na tradičnom turnaji v Prešove, ktorého zastrešovateľom je známy tréner Jozef Maras (Tenisová akadémia Prešov). V kategórii chlapcov do 10 rokov sa tu registrovalo do súťaže dvadsaťjeden hráčov. Zástupca 1. TC Humenné ako nasadená šestka v turnaji sa z prvého kola prehupol bez boja s voľným žrebom. V druhom kole sa trochu zapotil v zápase s Prešovčanom Timotejom Turócim (7:6 -5), zo štvrťfinále poľahky sa odrazil cez Tomáša Maruščáka z Košíc (6:2), aj v semifinále sa potrápil s Popradčanom Martinom Petrikom (7:6 -1). V zápasoch v tejto detskej kategórii sa hrá na jeden set a ten finálový zvládol Christián Valalik rozdielom 7:6 (5), keď porazil Jakuba Rendeka z TK Mladosť Košice.

WINTER SPIŠ CUP (15 účastníkov)

Organizátorovi tohto halového turnaja na antuke, TC 62 Levoča, sa na turnaj prihlásilo pätnásť chlapcov. Šestnásťmiestnym pavúkom postupoval Ch. Valik takto... osemfinále ho neprekvapilo, keď bez straty hry (6:0) porazil Ivana Černického (MŠK Poprad 6:0), vo štvrťfinále rozdielom 6:2 zvíťazil nad Jakubom Rendekom (TK Mladosť Košice), v semifinále vyhral nad Timotejom Turócim (TK Tatran Prešov) rozdielom 6:2 a vo finále dvojhry porazil Lukáša Horvata TK Mladosť Košice rozdielom 6:4.