Borovčania zdolali Bielorusov v tradičnom priateľskom futbalovom stretnutí

Vo štvrtok 6. septembra sa na zrekonštruovanom futbalovom štadióne obce Borov odohral medzinárodný futbalový zápas medzi domácim futbalovým klubom Borov a FK Kickers Brest z Bieloruska. Každým rokom sa stretnutie odohráva s iným celkom nášho regiónu. Tentokrát sa zápas začal výrazným náporom domáceho celku, ktorý v priebehu prvých jedenásť minút vsietil tri góly.

BOROV – BREST 5:3 (4:0)

Symbolicky, ich autorom bol práve domáci hráč s číslom 11 - Matúš Kuruc, ktorý bol aj najlepším hráčom domáceho celku. Ten istý hráč pridal ešte v 32. minúte svoj štvrtý gól. Výrazné šance na strelenie gólu mali aj hostia, ktorí však unavení z dlhej cesty na Slovensko, akosi nenachádzali dostatok síl na dotiahnutie šancí do úspešného konca.

Aj v druhom polčase lepšie začal domáci Borov, keď v 55. minúte zvýšil už na hrozivých 5:0 Bruno Pelech. Od tohto gólu, na prekvapenie mnohých zlepšil sa výkon hostí z Bieloruska, ktorí už konečne začali premieňať aj svoje šance. Najprv v 64. minúte znížil na 5:1 Vadim Šelest a o 3 minúty neskôr pridal druhý gól hostí Nikita Zajcev, aby na konečných 5:3 pre domácich v 77 min.  upravil stav najlepší hráč hostí Ilja Rachmanov.

Stretnutie, ktoré sa hralo dvakrát po 40 minút, asi  pred  sedemdesiatkou divákov rozhodoval  Marek Guba a mal čo robiť, pretože aj napriek tomu, že išlo o priateľský zápas, v niektorých jeho momentoch sa poriadne iskrilo.

Po stretnutí, domáci klub pripravil pre obidve mužstvá spoločenské posedenie, kde domáce vedenie klubu prijalo pozvanie na recipročnú návštevu bieloruského Brestu, ktorá by sa mala uskutočniť koncom novembra. Aj toto futbalové stretnutie potvrdilo, že Slováci a Bielorusi sú si veľmi blízke národy a je vhodné, keď tieto krajiny budú spolupracovať aj v oblasti športu.

Hlasy po zápase:

Vladimír Sivý (tréner, Borov):  „V prvom polčase sa zjavne na hre hostí prejavila únava z dlhej cesty. My sme mali vynikajúci úvod stretnutia a už v I. polčase sme získali rozhodujúci náskok. Následne po obrátke sme nevyužili viaceré šance. Bola to zaujímavá konfrontácia futbalu týchto dvoch krajín. Bolo vidieť, že za hostí hrali aj niektorí hráči, ktorí pôsobili vo vyšších súťažiach. Zaujali ma najmä dvaja z tímu – Rachmanov a hrajúci tréner Litvinčuk. Tešíme sa na odvetu v Breste.“

Michail Litvinčuk (tréner, Brest):  „Chcem Borovčanov pochváliť za pekný štadión, predovšetkým ich hracia plocha dosahuje úroveň viacerých našich bieloruských  prvoligových klubov. Je síce pravda, že sme boli unavení po ceste, veď sme celú noc cestovali a hneď popoludní hrali zápas, ale objektívne treba priznať, že domáci boli lepším celkom. My sme, najmä v prvom polčase, zahodili  aj tie najvyloženejšie šance. A kto nepremieňa tutovky, nemôže vyhrať zápas. V mene nášho  klubu Kickers Brest ďakujem FK Družstevník Borov za srdečné prijatie i program, ktorý pre nás pripravili. My urobíme všetko preto, aby aj oni sa u nás cítili ako doma.“