Bomba zo Sniny „vybuchla“ v Prahe... na taekwondo tatami

V stovežatej Prahe organizovali medzinárodný turnaj Prague Open 2018, ktorý bol zároveň národnou ligou pre Český svaz Taekwondo WT. Tohto turnaja sa zúčastnilo 158 pretekárov z troch štátov (Česká republika, Slovensko a Maďarsko) a sedemnástich klubov. Black Tiger Snina pod vedením hlavného trénera klubu Tomáša Potockého vyslal na tento turnaj sedem  pretekárov, ktorý opäť zanechali na súťaži skvelé výkony.

Zo šiestich možných prvenstiev sa im podarilo nazbierať päť, čo je skvelá vizitka sninského taekwonda.

ZLATO *  Gabriel Poldruhák vo váhe - 33 kg Younger cadet, Pavol Petro vo váhe - 41 kg Cadet, Andrea Mandzáková cute - 44 kg Cadet, Jakub Haburaj - 61 kg Cadet a Jakub Penkert - 59 kg Junior.

STRIEBRO * Andrej Varchol vo váhe - 78 kg Junior, kde vo finále nestačil na dvojmetrového reprezentanta Čiech.

BRONZ * Artur Chimčak vo váhe - 33 kg Youger Cadet.

Celkovo sa klub umiestnil na 5. mieste a dokonca v kategorii Pupils/youngercadet obsadil 1. miesto v hodnotení klubov, čo je pri tak (netradične) malom počte štartujúcich Sninčanov skvelé umiestnenie. Poďakovanie patrí mestu Snina, sponzorom, ako aj rodinám Petrovým a Penkertovým za pomoc s dopravou.

Slovami trénera, Tomáša Potockého: „Vyslovujem spokonosť, veď aj výsledky o tom svedčia. Najviac prekvapil Haburaj a Mandzaková, ktorí štartvali v A-kategóriách a dokázali zvíťaziť nad reprezentantmi Čiech. Ale aj Penkert, Petro a Poldruhák, ktorí nedali svojim protivníkom žiadnu šancu.“