Bez ostychu a s odhodlaním sa vnárali malí „orcačikovia“ v ústrety víťazstvu

Svoju prvú súťažnú príležitosť konečne v tejto letnej sezóne dostali aj najmladší registrovaní plavci. Humenská plavecká liaheň klubu Chemes disponuje vysokým počtom tejto vekovej kategórie, čo preukázali aj v krátkom bazéne centra Zemplína. Plavecký klub ORCA Michalovce usporiadal 13. mája VI. ročník pretekov pre najmladších, 6 – 12-ročných plavcov.

Na podujatí štartovalo 97 dievčat a 77 chlapcov z deviatich klubov. Z Humenného vycestovala v sprievode svojich rodičov a trénerskej dvojice - J. Pencák a Luksaj, výprava osemnástich plavkýň a pätnástich plavcov.

Pri svojej pretekárskej premiére plávala naša 7-ročná NoemiDaňová výborne. V zlatom lesku zaplávala 25-metrový kraul, strieborné dvadsaťpäťky v prsiarskej disciplíne a v motýliku, s tretím najlepším časom doplávala znak na 25 metrov.

Osem-ročný FilipLuksaj stál na bronzovom stupni víťazov dvakrát - 25 m znak a 25-metrový motýlik. SandraFerjaková najlepšie zaplávala motýlik, na nepopulárnom štvrtom mieste. ŠimonRačko a DominikaVasiľková potešili rodičov i trénerov piatym miestom v motýliku na 25 m, EvaOnderišinová šiestym miestom v kraule na 25 m a  KristiánGabrík rovnako šiestym miestom v motýliku. SophiaSotáková bola za 25 m znak vyhodnotená na siedmej priečke, JakubČajbik v prsiach ôsmy a LauraOvšanyová v kraule desiata. Humenskú štafetu tejto vekovej kategórie na 4 x 25 metrov voľným spôsobom zmiešaných družstiev v zložení Račko, Sotáková, Onderišinová a Luksaj dekorovali zlatými medailami.

V kategórii deväťročných sa NikolasJevič najlepšie umiestnil na šiestom mieste, v motýliku na 50 metrov.

Desaťročný MatúšAdamec si vyplával zlato hneď trikrát - 50 m voľný spôsob, 50 m znak a 100 m polohové preteky, bronzovú medailu si vylovil v prsiach na 50 metrov.RastislavoviFecenkovi pozlátili hruď za motýlik na 50 m, päťdesiatky v znaku a kraule, i 100 m polohové preteky zaplával na striebornej pozícii. AdamKulik v znaku na 50 m skončil na bronzovom stupni. Za štafetu 4 x 50 metrov voľný spôsob zmiešaných družstiev si bronzové medaily domov odnáša štvorica Adamec, ValerieSemotamová, Mária Balogáčová Fecenko.

LukášChomanič v kategórii 11-ročných plavcov zaplával zlaté prsia na 100 metrov. ViktóriaVrábľová striebrila na 200 m prsia a dve bronzové medaily získala v polohovke na 200 m a v prsiach na polovičnej dĺžke.

ORCAČIK bol pre najmladších prvými pretekmi a pre tých starších poslednou príležitosťou zaplávať dobrý čas, ktorým by sa mohli nominovať na júnové letné majstrovstvá republiky do Košíc a Bratislavy.