Šarengradski kup 2019 - Plavecké preteky v Srbsku

Dve dievčatá a deväť chlapcov z Humenného vycestovalo do srbského mesta Kruševac (v centrálnej časti krajiny) na preteky,  kde v štartovej listine 200 mužov a 155 žien úspešne siahali po medailách z bazénovej vody. Na medzinárodnej súťaži sa stretli plavci so Srbska, z Bosny a Hercegoviny, Macedónska a zo Slovenska.

Naši pretekári absolvovali toto podujatie pod vedením trénerov J. Pencáka, A. Baču a J. Luksaja. Z Balkánu si domov členovia Plaveckého klubu Chemes Humenné priviezli štyri zlaté, tri strieborné a štyri bronzové medaily.

Najviac sa darilo trinásťročným plavcom. DominikLuksaj si z bazéna vylovil dvakrát zlato, keď zaplával najrýchlejšie vo svojej kategórii 100 m motýlik a 200 m polohové preteky; bronz mu odovzdali za kraul na 200-m trati. TimotejLeško nemal konkurenciu v disciplíne na 100 m znak (1. miesto), dve bronzové medaily získal v motýliku na 100 metrov a v kraule na 200 metrov. VanesaLukáčová doplávala 200 m polohové preteky na štvrtej pozícii.

Štrnásťročná Nina Trebišovská zvíťazila v motýliku na 100-m vzdialenosti. Michal Pandoš stál na bronzovom stupni víťazov po doplávaní polohovky na 200 metrov.

Dvanásťročný ĽubomírFindrik si vyplával bronz v prsiach na 100 metrov. Lukáš Adamec bol tretí v znakárskej disciplíne na 100 metrov. RastislavFecenko dvakrát doplával na šiestej pozícii - 100 m znak a 200 m polohové preteky. MarekHarvilik bol vyhodnotený ako šiesty v motýliku na 100 metrov.

Deväťročný Filip Luksaj sa tešil so striebornej medaily za disciplínu 50 m prsia. Kristán Gabrik doplával 100 m znak na nepopulárnej štvrtej pozícii.