Taekwondo

Sninčania sa školili pod vedením veľmajstra Jae Hee Changa

V polovici mesiaca október sa na košických tatami uskutočnil medzinárodný seminár taekwondo WT, pod vedením technického riaditeľa Slovenskej asociácie taekwondo WT - veľmajstra Jae Hee Changa 8. dan, a jeho asistentov - majstra Jo In-Yong, 7. dan a majstra An Joonpil 5. dan. Tohto seminára sa zúčastnilo takmer deväťdesiat cvičencov zo Slovenska a Ukrajiny.

Bomba zo Sniny „vybuchla“ v Prahe... na taekwondo tatami

V stovežatej Prahe organizovali medzinárodný turnaj Prague Open 2018, ktorý bol zároveň národnou ligou pre Český svaz Taekwondo WT. Tohto turnaja sa zúčastnilo 158 pretekárov z troch štátov (Česká republika, Slovensko a Maďarsko) a sedemnástich klubov. Black Tiger Snina pod vedením hlavného trénera klubu Tomáša Potockého vyslal na tento turnaj sedem  pretekárov, ktorý opäť zanechali na súťaži skvelé výkony.

„Čierne tigre“ na víťaznej vlne, vedúca pozícia v Slovenskom pohári taekwonda

Medzinárodný turnaj v taekwondo WTF „Cassovia Open“ zapísalo v nedeľu 6. mája zároveň svoje 3. kolo Slovenského pohára pre slovenské kluby. Košice rozprestrelo tatami pre 212 pretekárov z 19 klubov šiestich štátov, v konkurencii ktorých nechýbal ani sninský zástupca - Black Tiger Taekwondo klub, pod vedením hlavného trénera klubu Tomáša Potockého a jeho asistentov M. Suchého a K. Legemzu.

Sakura Cup 2018... ukrajinské tatami priali hlavne sninským taekwondistom „čierneho tigra“

Uplynulý víkend sa u našich východných susedov v ukrajinskom meste Užhorod uskutočnil medzinárodný turnaj pod názvom Sakura Cup 2018. Tohto priateľského turnaja sa zúčastnilo šesť klubov a takmer stopäťdesiat pretekárov, medzi ktorými nechýbal ani klub spod Sninského kameňa - Black Tiger Taekwondo Klub Snina, pod vedením hlavného trénera Tomáša Potockého a jeho asistenta K. Legemzu.

Najmladší z Black Tiger preukázali zručnosti taekwonda

V termíne 16. - 18. marca sa v poľskom meste Ostrowiec Swietrokrzyski uskutočnil medzinárodný detský turnaj pod názvom BABA JAGA Cup 2018, pre ročníky 2009 - 2011. Tohto turnaja sa zúčastnil aj sninský Black Tiger Taekwondo Klub pod vedením trénera klubu Tomáša Potockého a jeho asistentov.

 

Black Tiger dominuje slovenskému taekwondu

Po zimnej prestávke aj teakwondisti rozprestreli svoje súťažné tatami. Ešte začiatkom februára sa v Rimavskej Sobote uskutočnil medzinárodný turnaj pod názvom Falcon Cup 2018, ktorý bol zároveň aj prvým kolom Slovenského pohára pre slovenské kluby. Podujatia sa zúčastnilo dvesto pretekárov zo sedemnástich klubov štyroch štátov.

Black Tiger odštartoval sezónu sústredením v domácom prostredí

 V tretí januárový víkend sa v klube Black Tiger Snina uskutočnilo klubové sústredenie cvičencov, zamerané na prípravu  blížiaceho sa prvého kola Slovenského pohára. Hlavný stan s tatami sa rozloží na pôde Rimavskej Soboty.

„Čiernym tigrom“ bola útechou piata priečka v hodnotení klubov

Súťažné tatami taekwondo bojovníkov si v dňoch 9. a 10. júna rozložili organizátori v Hant Aréne na bratislavských Pasienkoch. Medzinárodný turnaj v taekwondo WTF pod záštitou Slovenskej asociácie Taekwondo WTF a klubom Ryong ŠKP Bratislava bol zároveň 4. kolom Slovenského pohára. Zúčastnilo sa ho 430 pretekárov z 54 klubov a reprezentácií trinástich  štátov.

Polstoročnicu chorvátskeho tatami poctili aj sninskí taekwondisti

Prestížny medzinárodný turnaj KARLOVAC OPEN 2017 ponúkol zúčastneným taekwondistom v dňoch 26. a 27. mája zvláštnu atmosféru. Chorvátsky TKD Karlovac z rovnomenného mesta oslávil 50. výročie založenia klubu. Preto aj v tomto duchu sa niesli súťažné boje 900 pretekárov zo 78 klubov osemnástich štátov. 

Pozícia „čiernych tigrov“ je zatiaľ neohrozená, aj bez účasti najskúsenejších

Aj druhé kolo Slovenského pohára Taekwondo WTF potvrdilo dominanciu sninských „čiernych tigrov“. Druhý aprílový víkend sa pod hradom Matúša Čaka v Trenčíne uskutočnil medzinárodný turnaj TRENČÍN OPEN 2017. Súťaže sa zúčastnilo 222 pretekárov z 22 klubov piatich štátov. Sninské taekwondo zastupoval klub Black Tiger Taekwondo Klub Snina, tentokrát pod vedením trénerskej dvojice Karola Legemzu 1. Dan a MUDr. Nikoly Sidorovej, ktorá sa predstavila opäť ako asociačná lekárka.

Stránky

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné