Rozhovor

ROZHOVOR: Nezatvárajte oči pred korupciou a organizovaným zločinom, žiada mama zavraždenej Martiny

Brutálnym spôsobom prišla o svoju milovanú dcéru Martinu  a budúceho zaťa, investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Päťdesiattriročná Zlatica Kušnírová namiesto pripravovanej svadby musela vystrojiť pohreb. Napriek tragickej udalosti, ktorá otriasla celým Slovenskom, sa neuzavrela pred okolitým svetom a nerezignovala. Pred pár dňami vystúpila aj na proteste v Humennom. Mama zavraždenej Martiny Kušnírovej v rozhovore pre Humenský expres prezradila, akí boli v súkromí Janko a Martina, čo si myslí o vyšetrovaní ich vraždy, ale aj ako vníma súčasnú politickú situáciu na Slovensku. 

Veľkonočné sviatky nám približujú utrpenie, ale aj slávne Zmŕtvychvstanie Ježiša Krista

Pravoslávny kňaz Peter Soroka v rozhovore pre Humenský expres prezradil, ako by mal správny kresťan a veriaci človek prežívať veľkonočné sviatky. Oblievačka, čokoládové zajačiky, vajíčka a ľudové tradície by nemali zatieniť pravú podstatu Veľkej noci, ktorou je Zmŕtvychvstanie Ježiša Krista a nádej na večný život v Božej blízkosti.

Spomienka na zosnulých je nielen o smútku, ale aj o nádeji

Počas Sviatku všetkých svätýchPamiatky zosnulých by sme sa nemali na cintorínoch oddať len bolesti a smutným spomienkam, ktorénás prirodzene vyvoláva strata našich najbližších. Rímskokatolícky kňaz Stanislav Pavúk hovorí, že hoci je smútok prirodzený, mala by nás po tieto dni zároveň naplniť aj nádej, že raz satými, ktorých sme tak veľmi milovali, opäť stretneme

Donald Warhola prezradil zaujímavosti o svojom slávnom strýkovi

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola (MMUAW) v Medzilaborciach oslávilo 1. septembra významné jubileum. Už 25 rokov prezentuje tvorbuzaujímavosti zo života kráľa pop-artu Andyho Warhola, ktorého rodičia pochádzaliobce Mikováokrese Medzilaborce. Pri tejto príležitosti zavítal do múzea synovec známeho výtvarníka Donald Warhola, ktorý je zároveň viceprezidentomčlenom Rady Nadácie Andyho Warholapre vizuálne umenie v New Yorku. Warhola námrozhovore prezradil zaujímavosti nielensebe, ale ajsvojom slávnom strýkovi .

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné