Plávanie

Humenský bazén zavŕšil sezónu najmladších plavcov SPF východu krajiny

Na humenskej plavárni sa v sobotu 29. júna stretli mladí plavci z východu Slovenska. Plavecký klub CHEMES Humenné bol poverený usporiadaním pretekov 3. kola Slovenského pohára pre najmladších plavcov registrovaných v Slovenskej plaveckej federácii, presnejšie vo veku od 7 do 11 rokov.

Z košického bazéna tri strieborné cenné kovy do Humenného

Majstrovstvá Slovenskej republiky vekovej kategórie starších žiakov sa plávali v Košiciach v dňoch 21. – 23. júna v 50-metrovom bazéne za účasti 267 pretekárov (132 chlapcov a 135 dievčat ) zo 45 klubov registrovaných v SPF.

Deň športu plavcov v Lackovciach. Na suchu aj vo vode

Stretnutie plavcov, rodičov a priateľov plávania s trénermi, pred blížiacim sa ukončením letnej plaveckej sezóny zorganizovali na sobotu 15. júna členovia Plaveckého klubu Chemes Humenné o. z.

Oliver Verba z Plaveckého klubu Chemes Humenné - dvojnásobný majster Slovenska v plávaní

Na štart republikových majstrovstiev pre kategóriu mladších žiakov v Štúrove v otvorenom dlhom 50-m bazéne termálneho kúpaliska Vadaš nastúpilo 126 chlapcov a 125 dievčat zo 49 plaveckých klubov z celého Slovenska. Ako to už býva realitou, termín stanovený na začiatok júna, niekoľko rokov ovplyvňujú v našej krajine tropické horúčavy. Od 7. do 9. júna sa teploty na juhu Slovenska už pohybovali na hranici 33° C, čo účastníkom sťažovalo regeneráciu po odplávaných disciplínach... ale všetci mali rovnako sťažené podmienky.

Trebišovská a Borščová na Majstrovstvách SR juniorov v plávaní

Záver plaveckej sezóny je tu a korunovaný je každoročne majstrovskými pretekmi na republikovej úrovni. Tentokrát sa na Pasienkoch v Bratislave v krytom dlhom 50-metrovom bazéne v termíne 31. mája až  2. júna prezentovalo 298 plavcov (143 mužov a 145 žien) zo 49 klubov registrovaných v Slovenskej plaveckej federácii.

Druhé kolo FPD Slovenského poháru žiakov VSO v plávaní

Do Michaloviec pricestovala omladina z východu Slovenska - 70 chlapcov a 51 dievčat, aby si zmerali výkonnosť pred blížiacim sa koncom jarnej plaveckej sezóny. Do súťaže sa zapojili aj plavci Plaveckého klubu CHEMES Humenné, ktorých v bazéne usmerňovali tréneri Blaško a J. Pencák. Na štart sa postavilo štrnásť chlapcov a dvanásť dievčat z Humenného, vo veku 8 až 11 rokov.

 

Michalovský Orcačík - preteky mladých plaveckých nádejí

V krátkom krytom 25-metrovom bazéne v centre Zemplína sa 18. mája stretli mladí 6 – 12-roční plavci z východu republiky. Na týchto pretekoch štartovalo 117 pretekárov (54 chlapcov a 63 dievčat). Tréneri Plaveckého klubu Chemes Humenné - Blaško, Levický a Pencák nominovali na štart jedenásť chlapcov a trinásť dievčat.

 

Šarengradski kup 2019 - Plavecké preteky v Srbsku

Dve dievčatá a deväť chlapcov z Humenného vycestovalo do srbského mesta Kruševac (v centrálnej časti krajiny) na preteky,  kde v štartovej listine 200 mužov a 155 žien úspešne siahali po medailách z bazénovej vody. Na medzinárodnej súťaži sa stretli plavci so Srbska, z Bosny a Hercegoviny, Macedónska a zo Slovenska.

 

 

Medaily aj osobné rekordy z druhého kola Jarných majstrovstiev VSO v plávaní

Dvadsiatka humenských plavcov (8 chlapcov a 12 dievčat) sa v Košiciach 4. mája pasovala  s konkurenciou východu republiky - z Košíc, Prešova, Popradu, zo Spišskej Novej Vsi, z Michaloviec a zo Svitu. Na štart nastúpilo 107 mužov (10-roční a starší) a 111 dievčat  (11-ročné a staršie).

45. ročník Medzinárodných plaveckých pretekov mládeže - Májové Brno 2019

Klub plaveckých športov polície Kometa Brno usporiadal v dňoch 4. a 5. mája tradičné preteky pre 11 – 14-ročných plavcov v bazéne za Lužánkami. Súťaž „Májové Brno“ je medzinárodnými pretekmi plaveckej mládeže, tento rok zapísala svoj 45. ročník.

Stránky

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné