Plávanie

Na Balkáne obsadili stupne víťazov. Plavecké preteky „Mlade nade 2019“

Poltucet chlapcov Plaveckého klubu Chemes Humenné kategórie mladších a starších žiakov vycestoval 20. septembra v ranných hodinách s trénerom Mariánom Tomahoghom do Vojvodiny(srbskej autonómnej oblasti). Vyštartovali na medzinárodné preteky v meste Kikinda.

Sústredenie humenských plavcov pod tatranskými končiarmi

Po dlhšej odmlke sa s našimi plavcami stretávame opäť. Na prelome mesiacov august a september boli účastníkmi letného plaveckého sústredenia, za ktorým cestovali pod naše nádherné tatranské štíty, pod dohľadom troch trénerov.

Humenský bazén zavŕšil sezónu najmladších plavcov SPF východu krajiny

Na humenskej plavárni sa v sobotu 29. júna stretli mladí plavci z východu Slovenska. Plavecký klub CHEMES Humenné bol poverený usporiadaním pretekov 3. kola Slovenského pohára pre najmladších plavcov registrovaných v Slovenskej plaveckej federácii, presnejšie vo veku od 7 do 11 rokov.

Z košického bazéna tri strieborné cenné kovy do Humenného

Majstrovstvá Slovenskej republiky vekovej kategórie starších žiakov sa plávali v Košiciach v dňoch 21. – 23. júna v 50-metrovom bazéne za účasti 267 pretekárov (132 chlapcov a 135 dievčat ) zo 45 klubov registrovaných v SPF.

Deň športu plavcov v Lackovciach. Na suchu aj vo vode

Stretnutie plavcov, rodičov a priateľov plávania s trénermi, pred blížiacim sa ukončením letnej plaveckej sezóny zorganizovali na sobotu 15. júna členovia Plaveckého klubu Chemes Humenné o. z.

Oliver Verba z Plaveckého klubu Chemes Humenné - dvojnásobný majster Slovenska v plávaní

Na štart republikových majstrovstiev pre kategóriu mladších žiakov v Štúrove v otvorenom dlhom 50-m bazéne termálneho kúpaliska Vadaš nastúpilo 126 chlapcov a 125 dievčat zo 49 plaveckých klubov z celého Slovenska. Ako to už býva realitou, termín stanovený na začiatok júna, niekoľko rokov ovplyvňujú v našej krajine tropické horúčavy. Od 7. do 9. júna sa teploty na juhu Slovenska už pohybovali na hranici 33° C, čo účastníkom sťažovalo regeneráciu po odplávaných disciplínach... ale všetci mali rovnako sťažené podmienky.

Trebišovská a Borščová na Majstrovstvách SR juniorov v plávaní

Záver plaveckej sezóny je tu a korunovaný je každoročne majstrovskými pretekmi na republikovej úrovni. Tentokrát sa na Pasienkoch v Bratislave v krytom dlhom 50-metrovom bazéne v termíne 31. mája až  2. júna prezentovalo 298 plavcov (143 mužov a 145 žien) zo 49 klubov registrovaných v Slovenskej plaveckej federácii.

Druhé kolo FPD Slovenského poháru žiakov VSO v plávaní

Do Michaloviec pricestovala omladina z východu Slovenska - 70 chlapcov a 51 dievčat, aby si zmerali výkonnosť pred blížiacim sa koncom jarnej plaveckej sezóny. Do súťaže sa zapojili aj plavci Plaveckého klubu CHEMES Humenné, ktorých v bazéne usmerňovali tréneri Blaško a J. Pencák. Na štart sa postavilo štrnásť chlapcov a dvanásť dievčat z Humenného, vo veku 8 až 11 rokov.

 

Michalovský Orcačík - preteky mladých plaveckých nádejí

V krátkom krytom 25-metrovom bazéne v centre Zemplína sa 18. mája stretli mladí 6 – 12-roční plavci z východu republiky. Na týchto pretekoch štartovalo 117 pretekárov (54 chlapcov a 63 dievčat). Tréneri Plaveckého klubu Chemes Humenné - Blaško, Levický a Pencák nominovali na štart jedenásť chlapcov a trinásť dievčat.

 

Šarengradski kup 2019 - Plavecké preteky v Srbsku

Dve dievčatá a deväť chlapcov z Humenného vycestovalo do srbského mesta Kruševac (v centrálnej časti krajiny) na preteky,  kde v štartovej listine 200 mužov a 155 žien úspešne siahali po medailách z bazénovej vody. Na medzinárodnej súťaži sa stretli plavci so Srbska, z Bosny a Hercegoviny, Macedónska a zo Slovenska.

 

 

Stránky

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné