Krimi

Poloniny: Piliar sa vážne zranil motorovou pílou

Polícia odhalila ďalších vodičov pod vplyvom alkoholu

Polícia zadržala vodičské preukazy, obmedzila na osobnej slobode a vzniesla obvinenie pre ohrozenie pod vplyvom návykovej látky voči ďalším vodičom pod vplyvom alkoholu. V sobotu (24. 8.) z pruhu do pruhu v Strážskom jazdil 21-ročný Michal z okresu Humenné, pričom pri kontrole policajnou hliadkou mu namerali v prepočte dve promile alkoholu.

V Michalovciach odhalili nelegálnu výrobňu cigariet

Dve výrobné linky na cigarety a na spracovanie tabaku, milióny kusov cigariet neoznačených platnou kontrolnou známkou a tony tabaku. To je čiastočný výsledok akcie policajtov NAKA v Michalovciach, ktorý prípad nelegálnej výroby cigariet vzhľadom na vecnú príslušnosť odovzdali príslušníkom Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS).

 

Pôjde za krádež 152 klasov kukurice do väzenia?

Mladíkovi hrozí za krádež kukurice trest odňatia slobody až na dva roky.

Prevrátený traktor vážne poranil 36-ročného muža

Platili falošnými bankovkami, ktoré slúžili ako rekvizity na filmárske účely

Fantázia a vynaliezavosť podvodníkov, zdá sa, nepozná hranice. Policajti obvinili štyroch mužov zo zločinu falšovania peňazí.  Jeden z páchateľov si z internetovej stránky objednal 50-eurové a 20-eurové bankovky označené ako reklamné predmety, ktoré slúžili ako rekvizity na filmárske účely. Týmito bankovkami zaplatili v obchode.

Vynikajúca práca humenských kriminalistov. Objasnili 8 krádeží v rodinných domoch

Zlodeji si poodnášali z domov bicykle, rôzne náradie a materiál, ktorý potom odviezli do zberných surovín.

 

Mladík zo Sniny našiel platobnú kartu a pokojne ju užíval

Humenský vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 20-ročnému mladíkovi zo Sniny, a to z prečinu neoprávnené vyrobenie a používanie platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty. Ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Každá tretia cigareta na východnom Slovensku je nelegálna

Obchodom s nelegálnymi cigaretami je najviac zasiahnuté východné Slovensko. Súvisí to najmä blízkosťou Ukrajiny, kde sa veľké množstvo nelegálnych cigariet aj vyrába, ale aj so Schengenskou hranicou a vonkajšou hranicou Európskej únie, po prekročení ktorej je už pohyb pašovaného tovaru pomerne jednoduchý až do krajín určených na predaj, napríklad Anglicko a Nemecko.

 

Polícia: Na dva festivaly dohliadalo spolu 159 policajtov

Bezpečnosť návštevníkov dvoch hudobných festivalov na východe Slovenska zabezpečovalo od 1. do 4. augusta 159 príslušníkov polície. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Stránky

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné