Futbal

Povinná jazda Humenčanov s víťazným ťažením na zazelenanom domácom trávniku

Futbalové derby spod Vihorlatu víťazne pre Humenčanov. Zbytočná ponuka vylúčenia M. Hrehu už výsledok neovplyvnila

Jarná treťoligová futbalová premiéra mala v sobotu 23. marca na zelenom trávniku Humenčanov takmer ideálne podmienky. Nový tréner na lavičke FK Humenné, futbalisti v „novom šate“, „prečesaný“ kolektív na súpiske, jarné bezveterné počasie a početne obsadená tribúna štadióna. Akurát prvý polčas vypálil omnoho lepšie pre súpera z neďalekej Sniny, ktorý zverenci Jožka Štafuru vyhrali rozdielom 0:1, gólom do šatne v 45. minúte z kopačky Maryana Fedorka. Humenským fanúšikom však naši futbalisti nezostali nič dlžní, hoc prípravné stretnutia počas zimnej pauzy mali kolísavé výsledky. Druhý polčas, našťastie, ponúkol úplne iný vývoj. Sieť sninskej svätyne sa rozvlnila hneď trikrát – v 58. a 74. minúte mierila medzi žrde brány súpera michalovská posila Filip Serečin, a v 67. minúte potešil domácu striedačku Jakub Bialončík. Futbal sa hrá do poslednej sekundy, záverečného hvizdu hlavného arbitra, je preto chvályhodné, že Humenčania po nevydarenej prvej polovici zápasu nepoľavili a obrátili skóre s plným ziskom bodov.

Jarnú futbalovú premiéru prinesie už tento víkend, Humenčania vyzvú Sninčanov

Pochmúrna výsledková atmosféra pre dievčatá z turnaja 4 Sport Cup

Žiacka kategória dievčat Futbalového klubu Humenné sa predstavila na medzinárodnom turnaji „4 SPORT CUP“, organizovaný v termíne 2. a 3. februára v Prešove.

Humenčanky na futbalovom zraze „východnej konferencie“

Východoslovenský futbalový zväz v priebehu roka organizuje pre jednotlivé kategórie žiakov a žiačok kontrolné zrazy, dvakrát v jarnej a dvakrát v jesennej časti.

Mládežnícky Vihorlat cup našiel pôsobisko aj v Humennom

Občianske združenie Športová mládež Bratislava vzniklo pred desiatimi rokmi. Hlavným cieľom tohto združenia je dbať o záujmy a záľuby športovej mládeže. Pre mladých futbalistov počas roka organizujú členovia tohto OZ niekoľko futbalových turnajov pre rôzne vekové kategórie. Tohto roku majú za sebou štyri, tým posledným bol vo februári na humenskej palubovke Mestskej športovej haly - 5. ROČNÍK VIHORLAT CUP 2019, pre kategóriu U-12.

Telom a dušou sú na zelených futbalových trávnikoch

Žijú futbalom, mladí aktívni futbalisti a futbalistky, aj funkcionári, bez ktorých by  organizačne súťaže len ťažko zotrvali na zelenom poli. Tradíciou v Humennom, vďaka niektorým nadšencom stojacich pri zrode tejto ankety, je od roku 2003 významné podujatie so športovou atmosférou.

Tretia zaťažkávacia zimná skúška bez útechy... umelý trávnik nám zatiaľ „nesadol“

Na umelej tráve v Prešove boli humenskí futbalisti A-družstva trénera Vladimíra Sivého domácim hlavne v prvom polčase vyrovnaným súperom. Humenský tím sa po odchode najmä legionárov aj po príchode niektorých nových hráčov zatiaľ kreuje.

Naši najmladší futbalisti obúvajú cez zimu „halovky“... na ceste za víťazstvom

Za uplynulé dva víkendy sa mladučkí futbalisti FK Humenné kategórie U-8 dvakrát tešili z víťazstva na halových turnajoch – 3. februára pod hlavičkou FAMT Sabinov a 9. februára KAC Košice. V tom prvom prípade pre „veľkú maródku“ vycestoval tréner Alexander Bochyn iba s poltuctom hráčov, no ako zhodnotil ich pôsobenie (1. miesto), oplatilo sa. Príklad by si možno mohli vziať aj ich starší kolegovia z ihriska.

Futbalové siete sa postupne napínajú už aj na zelených trávnikoch východoslovenských súťaží

Ešte pred týždňom rozohrali hráči FK Humenné prípravnú futbalovú partiu na súperovom ihrisku v Stropkove. Z lavičky vedie tento tím zo severu východného Slovenska bývalý slovenský futbalový reprezentant Ľubomír Reiter (na klubovej úrovni pôsobil v Českej republike aj v Spojených štátoch amerických).