Futbal

FUTBALOVÝ SERVIS

Dažďom pokropení Humenčania zvládli náročnosť zeleného trávnika

Intenzívny celodenný dážď a typické jesenné ochladenie v sobotu 5. septembra neubralo na kvalite ani atraktivite futbalu. Rozhodca rozdával žlté karty aj divákom na tribúnu, len nie súperovi. Aby sa nepovedalo, nejaké dve žlté napomenutia sa im ušli až v samom závere stretnutia. Humenčania pocítili rozhodnosť hlavného arbitra už v 16. minúte, kedy pokutový kop s ľahkosťou premenil Tomáš Krochta. To malo ale za následok súdržnosť tímu domácich a odpoveďou bolo otočenie skóre na 2:1 v prospech FK Humenné ešte do polčasovej prestávky. Záver I. polčasu sa niesol v réžii Filipa Serečina. V oboch prípadoch sa výborne zorientoval v šestnástke súpera. Pri rozhodujúcom góle mál s ním hrala aj šťastena. Nedôrazná strela obtrela ešte dvoch brániacich hráčov hostí, po mokrých dresoch sa len lopta len šmýkala a zmenila dráhu strely. Inak pozorný brankár Miro Gutič zostal v pomykove a loptu už nedokázal zachytiť. Viditeľne skvelý futbalový výkon podával v priebehu zápasu Lukáš Kulich, ktorého snaha o víťazstvo Humenčanov bola korunovaná v 52. minúte, keď prispel svojím gólom k zisku troch bodov do tabuľky. Golman z tímu Veľké Revištia podával aj v upršanom počasí občas až nadpriemerné výkony, keď dokázal vychytať aj dorážky. Jeden z fanúšikov sa vyjadril, že práve takého brankára by Humenné potrebovalo.

Favorit z Brestu nedoprial humenským futbalistom remízu

Celodenný intenzívny dážď nad východnou oblasťou našej krajiny v stredu 25. septembra nechával na pochybách osud medzinárodného futbalového stretnutia v Humennom. Opona sa zodvihla, dážď dve hodiny pred úvodným hvizdom ustál. Diváci, ktorí si uprostred týždňa v sychravom počasí našli čas na tento pekný zápas, videli dva polčasy rozdielneho charakteru. Nepriaznivé skóre 0:3 dokázali Humenčania korigovať, no vytúžená remíza neprišla. Z víťazstva sa nakoniec tešili futbalovo vyzretejší Bielorusi.

Humenčania nedokázali udržať remízový bod

Po týždennej pauze sa humenskí futbalisti opäť predstavili na domácej pôde. Súper III. Tipos ligy Východ zo Stropkova v konečnom dôsledku narobil v sobotu 7. septembra trénerovi vrásky na čele.Potom, čo sa jeho zverencom podarilo v priebehu dvoch minút dorovnať skóre, vyslúžili si humenskí fanúšikovia nutnosť prizrieť sa na premenenú jedenástku do vlastnej brány.

Opäť za lídra... Povinná jazda Humenčanov na domácej pôde bez väčších prekvapení

Priechodný súper z dolných priečok tabuľky III. Tipos ligy Východ tentokrát nevyhnal na humenský štadión príliš vysoký počet divákov. Teda, ak porovnávame so zápasom s Prešovom. Ale opäť sme hostili futbalistov zo Šariša. V sobotu 24. augusta popoludní sme na svojom zelenom trávniku zdolali bez nejakých problémov celok OŠFK Šarišské Michaľany, bez možnosti skórovať zo strany hostí.