Basketbal

Ako na vážkach... Rozlúčka na domácej palubovke so sezónou mladým basketbalistom vyšla

Súperi s ľahkosťou. Humenčania, žiaľ, bez energie, entuziazmu a chuti po víťazstve?

Humenčanov sprevádza pod domácimi deravými košmi smola

Navonok športovo fyzicky neatraktívny favorit zápasu zo Šariša sa bez väčších problémov presúval pod domáci kôš a zasadzoval body. V poslednej štvrtine sa kopili chyby a nedôslednosť na oboch stranách, hostia však mali slušný náskok. Humenčania sa prebudili k streľbe neskoro (78:81), stačila jeden presný hod spoza trojkového oblúku, ale prešovské „kone“ dostali možnosť hádzať ešte dva trestné hody, čo im prinieslo aj presné štatistické zásahy (78:83)... aj keď všetko mohlo byť inak, keby sa stretnutie na humenskej palubovke vyvíjalo trošku ináč...

Slabá streľba na deravý kôš, chýbala sila a razantnosť... Prvé stretnutie záveru sezóny Humenčanom nevyšiel

Prekonaná stovka v humenskom deravom koši, ale zo strany súpera z Liptova... Vidieť však stále lepšiu prácu s loptou

Vytrápeným Humenčanom unikli posledné štyri body cez deravý basketbalový kôš

Ani staršie žiactvo u „Šafárikovej družiny“ nepochodilo. Črtajú sa ale individuality

S ľahkosťou pod deravými košmi rozhádzali Humenčania kamzíkov spod Tatier

Trénerovi Pe. Adamcovi sa kryštalizujú nové mladé basketbalové individuality pod deravými košmi

Obrovský pokrok počas letnej pauzy je vidieť na hernej činnosti a basketbalovej výkonnosti mladých hráčov 1. Basketbalového klubu Humenné. Presnosť prihrávok, individuálny prechod a streľba na kôš stále zatiaľ u väčšiny viazne, ale všetko rastie s tréningom. Súper z Rožňavy preukázal skúsenosť a ľahkosť hry, dominanciu v doskokoch pod deravým košom, ťažil z fyzického fondu aj výškovej prevahy, zaujali najmä trojkové hody jeho mladých hláčov.

Tradične zakliaty druhý polčas deravých košov humenských basketbalistov

Aj vyhratý zápas sa dá prehrať... Tradične „odpálený“ druhý polčas Humenčanov a nepresnosť streľby v predĺžení (67:67) poslali súpera z Martina do vedenia.