Šerm

Sninskí seniori opäť zabodovali na šermiarskych planšoch

Na šermiarskych planšoch doma i v zahraničí sa predstavili aj dvaja seniori Klubu šermu Snina, každý na inom turnaji. Matúš Bocko v slovenskej metropole, Ján Gerboc na britských ostrovoch.

Tomáš Kazík so zlatom z britských planšov

Senior Klubu šermu Snina sa 9. februára zúčastnil kordového turnaja „BYC Qualifiers GB Cup“ na východe Londýna, v britskom Stratforde.

Hunčár bodoval, ale limit na ME nesplnil nikto zo Sninčanov

Piati šermiari Klubu šermu Snina absolvovali posledný turnaj Európskeho pohára kategórie kadetov a kadetiek. Organizátori ho umiestnili do hlavného mesta Malopoľského vojvodstva, do Krakova v termíne 8. a 9. februára.

V metropole východu opäť hľadali šermiarske talenty

Kategória starších, mladších a mini žiakov rozprestrela svoje šermiarske planše v Košiciach 18. januára na turnaji v šerme kordom - „Hľadáme šermiarske talenty III“.

Európsky pohár v šerme v Bratislave. Jeden z najnáročnejších pre kadetov

V bratislavskej športovej hale Elán sa v termíne 10. - 12. januára uskutočnil Európsky pohár kadetov - „Dunajský pohár“ v šerme kordom. Pre slovenských pretekárov to bol aj bodovací turnaj do rebríčka Slovenského pohára a zároveň nominácia na Majstrovstvá Európy. Na tento turnaj vycestovali zo Sniny štyri pretekárky a jeden kadet.

Súťažný záver roka 2019 u sninských šermiarov... medzinárodne

V posledné dni uplynulého kalendárneho roku 2019 sa športovci Klubu šermu Snina zúčastnili dvoch medzinárodných turnajov v Rumunsku a na Ukrajine. Najmä pre kadetov a kadetky boli prípravou pred januárovým Európskym pohárom v Bratislave, nominačným turnajom o postup na európske majstrovstvá.

Česká metropola rozložila šermiarske planše aj pre Sninčanov

Kaprál sa po svojom návrate medzi aktívnych šermiarov zlepšuje. Pre Hunčárovú to bol ďalší z prípravných turnajov pred dôležitými svetovými pohármi v Španielsku a v Maďarsku. Ešte v decembri uplynulého kalendárneho roku sa na šermiarskych planšoch v českej Prahe predstavili aj sninskí seniori a seniorky, a darilo sa im.

Sninskí šermiari získavali cenné body za južnými hranicami

Maďarské mestečko Hajdúhadház bolo v dňoch 22. – 24. novembra organizátorom medzinárodného turnaja v šerme kordom - „Olimpici GP I.“. Pre slovenských šermiarov bol tento turnaj zaradený aj do bodovania Slovenského pohára.

Šermiarske planše východoslovenskej metropoly

Ďalší turnaj Slovenského pohára v šerme kordom – „Memoriál J. Veselého“, ktorý organizovali 16. a 17. novembra v Košiciach pozná svojich víťazov. Pretekári Klubu šermu Snina si tu vybojovali tri zlaté, dve strieborné a štyri bronzové medaily.

Kaprál opäť šermuje, Hunčárová sa drží v slovenskej špičke.

V uplynulých dňoch sa na československých šermiarskych planšochpredstavila seniorska dvojica z Klubu šermu Snina. Martin Kaprál prekvapil svojím návratom a tréneri veria, že jeho výsledky sa časom zlepšia. Katka Hunčárová sa stabilne pohybuje v seniorskej špičke na Slovensku.

Stránky

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné