Šerm

Cenu Zemplínu ovládli hlavne zahraniční šermiari

Palubovku ZŠ v Belej nad Cirochou pokryli 17. marca šermiarske planše. V tejto obci organizovali Slovenský pohár v šerme kordom, 31. ročník Ceny Zemplínu v kategórii starších žiakov a kadetov. Turnaja sa zúčastnilo 67 pretekárov zo Slovenska, z Poľska, Ukrajiny a Maďarska.

Sninskí šermiarski seniori opäť bodovali na zahraničných planšoch

Druhý januárový víkend 9. a 10-teho zaťažili odchovanci slovenského šermu z východu našej republiky zahraničné planše. Traja seniori Klubu šermu Snina sa predstavili každý na inom turnaji. 

Šermiarsky mládežnícky rok začal premiérovo európskym pohárom pre sninské kadetky

V bratislavskej športovej hale Elán organizovali 11. januára Európsky pohár kadetov - Dunajský pohár, v šerme kordom. Pre slovenské kadetky bol aj bodovacím turnajom do Slovenského pohára.

Šermiarsky koniec roka v najvýchodnejšom klube krajiny

Posledný decembrový víkend bol pre Klub šermu Snina náročný na šermiarskych planšoch v Poľsku, na Ukrajine aj v Snine. 

Mladí sninskí šermiari v Rumunsku hlavne zbierali skúsenosti

Na medzinárodný turnaj kategórií kadetov a starších žiakov v šerme kordom „Cupe 1 Decembrie“ do rumunského mesta Satu Mare, ktorý sa konal 15. a 16. decembra 2018 vycestovalo aj sedem sninských pretekárov Klubu šermu.

Na českých planšoch v Olomouci zabodovali aj sninské šermiarky

V českom Olomouci sa 2. decembra uskutočnil medzinárodný turnaj kadetiek a starších žiačok  - Veľká Cena Dukly v šerme kordom. Pre slovenské kadetky  bol zároveň bodovacím turnajom Slovenského pohára. A preto na túto súťaž vycestovalo za Klub šermu Snina päť pretekárok. 

 

Sentivan s prehľadom vedie bodovanie Slovenského pohára

Vo východoslovenskej metropole sa 18. novembra uskutočnil Slovenský pohár v šerme kordom mladších žiakov a kadetov - Memoriál Jána Veselého, za účasti šermiarov zo slovenských klubov. Sninskí šermiari tu vybojovali dve zlaté, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu.

Riedl bodovala, Gerbocovej premiéra na medzinárodných planšoch

Na medzinárodnom turnaji staršieho žiactva „Olimpici GP I“ v  maďarskom Hajdúhadház, neďaleko Debrecína sa 2. novembra v šerme kordom predstavili aj dve sninské pretekárky Klubu šermu – Mária Riedl a Anna Gerbocová.  

Sninskí seniori opäť bodovali v zahraničí... T. Kazík obhájil prvenstvo

Trojica seniorských odchovancov sninského Klubu šermu vstúpila cez víkend 6. a 7. októbra do turnajových bojov na britských ostrovoch. Navyše, Tomáš Kazík obhájil vlaňajšie prvenstvo na planšoch súťaže Bedford Open.  

Dvadsiaty štvrtý ročník Ceny Vihorlatu v šerme

Medzinárodný turnaj v šerme kordom kategórií mladších a mini žiakov – CENA VIHORLATU v Snine napísal 6. októbra svoj 24-ty ročník. Turnaj pre mladších žiakov bol zaradený aj do bodovania Slovenského pohára. Zúčastnilo sa ho celkom 36 šermiarov z Poľska, Ukrajiny a zo Slovenska.

Stránky

 
 
 

Kontakt

Tel.: +421 911 256 749
057 772 2227

Email redakcia@humenskyexpres.sk

Adresa redakcie:
Námestie slobody 19/47
(budova Vihorlat - vstup od parkoviska),
066 01 Humenné